Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 8 czerwca 2012

Co z Amber Gold?

Dzisiaj dostałem pytanie od jednego z moich Czytelników dotyczące spółki Amber Gold. Czy warto tam zakładać lokatę?
Myślę, że jest to ciekawy temat, który chętnie dzisiaj poruszę.
Od czasu, gdy założyłem lokatę w Amber Gold minął już rok. Nie było to dużo, bo 3000 PLN na 3 miesiące. Po zakończeniu lokaty pieniądze wróciły na konto (wraz z odsetkami) i w zasadzie moja przygoda z tą spółką się skończyła.
Od tego czasu nic się nie zmieniło, co uważam za złą informację. Spółka nadal nie publikuje wyników, a ostatnio - co gorsza - nawet już nie próbuje swoich potencjalnych klientów uspokajać, że są wiarygodni. Wcześniej to robili w różnych miejscach, gdzie pojawiały się jakieś nieprzychylne im informacje.
Sam wysłałem im pytanie w tej sprawie, bo chciałbym uspokoić Czytelników. No, ale nie mogę tego zrobić (czytaj: uspokoić Was), ponieważ nie dostałem informacji, czy i kiedy opublikują swoje wyniki finansowe. A co za tym idzie, spółka nie jest już dla mnie wiarygodna, bo gdyby nawet im zależało na tym, by chociaż zrobić dobrą minę do złej gry, to otrzymałbym maila z informacją, że opublikują wkrótce wyniki lub coś w tym stylu. Tymczasem nawet takiej odpowiedzi nie otrzymałem.
Co zatem mogę doradzić mojemu Czytelnikowi? Dać sobie, przynajmniej na jakiś czas, spokój z tą spółeczką i wrzucić pieniądze na lokatę bankową. Kto wie, jeśli to jest piramida, to w porównaniu do mojej lokaty rok temu (gdy byłem na dole i raczej mogłem czuć się bezpiecznie), dzisiejsi depozytariusze mogą być już na jej górce.
Nie może być tak, że spółka kpi sobie ze swoich klientów, a ci, beztrosko i bez opamiętania, lokują tam swoje ciężko zarobione pieniądze.

6 komentarzy:

 1. ZUS jest lepszą piramidą, nikt go nie przeskoczy, ja bym się Amberem nie przejmował, póki hula można korzystać i kosić procenty, dopiero jak zacznie tonąc to wtedy ratuj się kto może :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ZUS jest najlepszą piramidą, z tym, że przed ZUSem się nie uchronimy (tzn. można, ale nie będę tutaj nikogo namawiał do tego ;), natomiast przed innymi piramidkami, jak najbardziej, można się uchronić.
   Można kosić procenty na Amberze, owszem, ale ten okręt nie będzie tonął. On może od razu zatonąć, czyli np. to, co zarobimy przez wiele miesięcy na odsetkach możemy stracić od razu (łącznie z kwotą, którą wrzucimy tam).
   No, ale do odważnych świat należy :).

   Usuń
 2. dokładnie! a kto nie ryzykuje ten nie jje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jaką część swojego kapitału jesteś w stanie ulokować w Amber Gold?

   Usuń
  2. ciężko zarobionych pieniędzy 1-2%, lekko zarobionych do 50%. pozdro :)

   Usuń
 3. Amber Gold już ulokował zarobione pieniądze w OLT.
  Na podstawie GW "OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways."
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,11599104,OLT_Express_uruchamia_polaczenia_z_Warszawy_do_17.html

  OdpowiedzUsuń