Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 5 listopada 2012

Dochodowy biznes na wsi

Jakiś czas temu zacząłem się zajmować tematem rozpoczęcia biznesu na wsi. Nie tyle robię to dla siebie, bo nie mieszkam na wsi, a raczej dla czytelników, którzy wchodzą na mój blog w celu znalezienia interesujących ich informacji.
Ekspertem w dziedzinie wiejskiego biznesu nie jestem (i pewnie nie będę), ale natrafiłem dzisiaj na dość ciekawy artykuł, na temat możliwości zarobku na... pasiece.
Jak wynika z biznes planu, można nawet zarobić ponad 10.000 PLN. Jak to z tego typu wyliczeniami, może być różnie. No, ale jeśli zysk byłby nawet o połowę niższy, to też nie można byłoby narzekać.
Generalnie w internecie trudno jest znaleźć materiały, które rzeczowo przedstawiłyby szanse i zagrożenia potencjalnych wiadomości. Są zwykle propozycje typu "otwórz lumpeks" lub "otwórz sklep monopolowy". A to nie jest takie proste, ponieważ np. wiele zależy od liczby ludności danej wsi, jej lokalizacji, możliwości potencjalnego inwestora i wielu innych czynników.
Wracając do naszej pasieki, w tekście mamy dość szczegółowo przeprowadzoną analizę, która pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie, czy warto w to wejść?
Interes, jak każdy, jest bardzo ryzykowny. Poza tym, możemy potrzebować nawet do 100.000 PLN (w artykule mowa jest o 82 tysiącach PLN), co może być dla wielu przeszkodą nie do pokonania. Może być i dużo mniej, jeśli np. jesteśmy właścicielami łąki.
Tak czy inaczej, mając podstawowe wyliczenia na papierze, jesteśmy w o tyle komfortowej sytuacji, że wiemy, ile potrzebujemy, na co, a także, ile możemy z tego wyciągnąć (teoretycznie).
Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że każdy pomysł dotyczący biznesu na wsi trzeba tak naprawdę przeanalizować. Nie można z góry zakładać, że coś się nie powiedzie.

1 komentarz:

  1. Na wsi nie da się założyć nic bardziej dochodowego niż gospodarstwo rolne, niestety.
    ___________
    Opakowania na wynos

    OdpowiedzUsuń