Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Jaki biznes na wsi? A może zakład fryzjerski?

Dzisiaj kolejny tekst z cyklu: jaki biznes otworzyć na wsi? Tym razem kolejny pomysł, który godny jest przeanalizowania.
Jeśli mieszkamy na jakiejś większej wsi, warto rozważyć możliwość założenia zakładu fryzjerskiego. Może to być w miarę dochodowy biznes. Co prawda, trudno liczyć na jakieś kokosy z tego tytułu, ale przeżyć się da.
Co ważne, jest szansa, że oprócz mieszkańców naszej wsi, będą również zjeżdżali klienci z sąsiednich wioseczek.
Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że otworzenie zakładu ma sens, jeśli nasza wieś liczy powiedzmy z 500 mieszkańców. Przy mniejszej liczbie ludności to się może nie opłacać.
Do otwarcia zakładu potrzebne są oczywiście umiejętności, ale - w moim odczuciu - nie są potrzebne tak wysokie kwalifikacje, jak w analogicznych punktach w miastach. Wystarczy to robić po prostu dobrze, a pozytywna opinia o naszym zakładzie szybko rozniesie się wśród mieszkańców.
Poza tym, jeśli w danej wsi nie ma takowego zakładu, a założymy go jako pierwsi, raczej niewielkie są szanse na to, by wyrosła nam konkurencja. Może więc to być biznes na lata.

1 komentarz:

  1. szczerze mówiąc przy takiej małej miejscowości, bycie jedynym fryzjerem to świetny biznes, choć jestem tego zdania zobacz że ludzie na wsi mało co uczęszczają do fryzjera częściej sami w domu się obcinają

    OdpowiedzUsuń