Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 6 czerwca 2012

Cieplej na sercu

Są takie chwile, kiedy patrzy się na wykres i robi się cieplej na sercu. Czasami aż żal patrzeć na inne okresy, żeby sobie nie popsuć humoru.
Spójrzmy na taki KGHM. Czyż wykres, który się wyrysował przez ostatnie 10 dni nie wygląda uroczo. Ten stan mógłby trwać jak najdłużej.
Niestety, jest też druga strona medalu, o której nie mogę zapomnieć... TVN. Niby spółka pozbywa się wrzodu w postaci Onetu, a jednak nie przekłada się to na zmianę trendu. Szkoda.2 komentarze:

 1. A dlaczego onet miałby być wrzodem? Jakby nie patrzeć, był najrentowniejszą częścią biznesu grupy i o ile dobrze pamiętam odpowiadał za ok 15% zysków. Wprawdzie TVN przepłacił/o/a (jak to się odmienia :) ) przejmując onet ale sprzedaje go bardzo tanio jednocześnie wycinając sporą część pieniędzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i jakieś zyski generował, nie wiem, ale jak się mówi dość głośno, telewizja nie potrafiła wykorzystać tego potencjału. Tak swoją drogą, czemu sprzedają portal? Czy tylko chęć obniżenia zadłużenia jest przyczyną?
   Inna sprawa, w moim odczuciu, Onet to jest dno i metr mułu, zarówno jeśli chodzi o wiarygodność, jak i poziom (skutecznie wtórują mu inne portale podobne portale, a nawet Money.pl, który dotychczas w miarę ceniłem). Wiem, TVN nie jest wcale wiele lepszy, ale jakoś w moim odczuciu Onet nie za bardzo pasował do tej telewizji.

   Usuń