Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 6 czerwca 2012

Najlepsi traderzy na foreksie. Wszyscy anonimowi?

Ostatnio trochę przeczesywałem internet w poszukiwaniu informacji na temat najlepszych traderów na foreksie w sieci. Efekt? Brak ciekawych wyników. Mówi się, co prawda, o Sorosie czy Rogersie i paru innych, ale mi raczej chodziło o mniej znanych ludzi, o których jeszcze nie napisano zbyt wielu książek i którzy fortuny dorobili się w ostatnich latach.
Być może nie szukałem zbyt dokładnie, ale faktem jest, że ci, którzy zarabiają fajne pieniądze na foreksie nie za bardzo chcą się tym chwalić, pisać książki czy prowadzić blogi. Oni po prostu robią swoje. Zarabiają pieniądze.
Znalazłem przy okazji dość ciekawe stwierdzenie jednego z użytkowników forum. "Myślę, że to niesamowite, że nie można odnaleźć słynnych spekulantów walutowych w internecie. Oznacza to, że mamy szansę na zdobycie fortuny zachowując całkowitą anonimowość!".
Trudno się nie zgodzić z jegomościem. Przecież nie powinno nam zależeć na tym, by mieć jakieś uznanie wśród milionów ludzi z powodu zarobionej kasy. Oczywiście, mogłoby to być miłe, ale osobiście, gdyby zdarzyłoby mi się kiedyś zrobić fortunę, wolałbym raczej być znany z tego, że jestem dobrym człowiekiem, a nie z tego powodu, że umiałem zarobić kupę kasy.
Reasumując, z jednej strony dobrze, że można zachować jakąś tam anonimowość, z drugiej strony szkoda, bo chętnie poczytałbym historię ludzi, którzy np. startowali ze 100 USD, które w ileś tam czasu zamienili na większe pieniądze grając tylko na foreksie. I w sumie nie chodzi o to, by poznawać jakieś sekretne strategie, a raczej o to, jak dany gracz grał, ile czasu poświęcał, jak się na jego rodzinie odbijało, jakimi stawkami grał, itp. Być może są na ten temat jakieś książki, więc jak by ktoś chciał się podzielić jakimś tytułem, będę wdzięczny.

3 komentarze:

 1. To musisz zaglądać na mój blog bo ja mam taki zamiar z nie wielkiej kasy pomału robić coraz większą ;) ale przed tym poprostu muszę się dobrze nauczyć spekulacji bo jest to do wuczenia i wytrenowania jak wszystko na tym świecie tylko jednym to zajmie krócej innym dłużej a jeszcze inni okaże się że nadają się do tego mniej lub bardziej, ja wiem że to moja pasja i chcę się tego nauczyć więc żadna przeszkoda mnie nie zatrzyma i prę ciągle do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trenuj, trenuj. Jak ugrasz dużą bańkę, to nie zapomnij napisać o tym :). Trzymam kciuki.

   Usuń
 2. A propos traderów sukcesu na stronie comparic.pl powstał niedawno ciekawy dział poświcony ludziam sukcesu link nizej ;) http://comparic.pl/listing-category/slawni-traderzy/

  OdpowiedzUsuń