Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 14 lutego 2013

Kolejny pomysł na biznes na wsi

foto: shelfappeal
Jakiś czas temu w moim mieście pojawiły się mlekomaty. Są to automaty podobne do tych, w których można kupić kawę czy herbatę. Tutaj dla odmiany możemy kupić mleko.
Przyjrzałem się trochę temu tematowi i stwierdzam, że jakiś pomysł na biznes to jest, ale on wcale nie musi gwarantować sukcesu. Inna sprawa, że jeden stojący niedaleko, już został zlikwidowany.
Trudno mi powiedzieć, czy to dobry pomysł na biznes dla mieszkańców wsi. Nie wiem tak naprawdę, od czego zależy popyt. Fakt, że popyt na mleko jest zawsze, ale od czego zależy popyt na to mleko, to nie wiem. Być może problemem było to, że owy mlekomat stał w pobliżu marketów? Z drugiej zaś strony, dzięki marketom, był duży ruch, więc ludzie nie mogli nie zauważyć ich.
Być może problemem był fakt, że wielu ludzi zwyczajnie nie umiało obsługiwać tych maszyn i stąd często, mimo zainteresowania, przechodzili obok tej maszyny.
Ja osobiście bym w ten interes nie wszedł, ale może dlatego, że widziałem, iż brakowało większego zainteresowania. Być może jednak wystarczyłoby postawić ową "budę" gdzieś indziej i efekt byłby lepszy.
Ciekaw jestem Waszych opinii w tym temacie? Czy widzieliście tego typu punkty w Waszych miastach? Zatrzymywaliście się przed nimi? Kupowaliście coś?

3 komentarze:

 1. Ja z ciekawości kupiłem kiedyś mleko z tego automatu. Oprócz drogiej ceny butelki i wyższej ceny mleka w zasadzie nic więcej mnie nie zaskoczyło...
  Często odwiedzam piekarnie, obok której znajduje sie owa maszyna i musze powiedzieć, że na początku było 'białe szaleństwo', natomiast teraz nie widzę żeby szczególnie dużo ludzi z tego korzystało.
  W sumie nie dziwota bo mając do wyboru o wiele tańszy produkt (a juz szczególnie kiedy takie automaty umieszczane sa w marketach) 99% wybierze ten tańszy.
  Według mnie aby taki biznes rozkręcić, trzeba by było sprzedawać w tych automatach mleko ekologiczne bądź np. kolorowe/smakowe dla dzieci. Wtedy wyższa cena byłaby przynajmniej jakoś uzasadniona.
  Sama sprzedaż 'zwykłego' mleka z automatów to jak dla mnie biznes skazany na porażkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście nie widziałem takiego mlekomatu, ale również uważam, że ten pomysł na biznes nie przyniesie oczekiwanych efektów. Sam bym nie kupił mleka w takim mlekomacie, wiedząc, że w supermarkecie będzie to samo i taniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to samo, co w markecie to nie wiem. Pewne jest jednak, że przy markecie taki mlekomat jest raczej bez szans.

   Usuń