Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 26 lutego 2013

Stooq działa z włączonym adblockiem

Ci, którzy korzystają z portalu stooq.pl i mieli wyłączonego adblocka, pewnie niejednokrotnie przeklinali tą stronę. Nic dziwnego, irytujące reklamy, które zasłaniały 1/3 strony przy każdym jej przeładowaniu potrafiły zepsuć humor.
Jakiś czas temu informowałem, że stooq.pl zmusiło swoich odbiorców do wyłączenia adblocka (na wszystkich stronach, nie tylko na ich!). Dzisiaj postanowiłem sprawdzić, czy ktoś tam poszedł po rozum do głowy i okazało się, że chyba tak. Nie zapeszając, można włączyć adblocka i zacząć normalnie korzystać z zasobów tej strony.
Ja nadal nie rozumiem, po co im były te irytujące reklamy? Chyba jedynie liczyli na to, że ktoś przypadkiem kliknie podczas próby jej zamknięcia (jak mi się to czasem zdarzało). No bo nie sądzę, że nagle pojawiło się zainteresowanie telefonami Samsung.
Pytanie, czy nie lepiej mniej zarobić, ale uczciwiej? Tzn. bez liczenia na przypadek, że ktoś kliknie w reklamę? Jeśli już te reklamy mają być, to niechaj będą, ale nie takie inwazyjne.
A może sami podczas korzystania ze swojej strony zauważyli, że jest to bardzo irytujące i stąd ta decyzja? 
Trzecia opcja jest taka, że po prostu wielu użytkowników przeniosło się w inne miejsca, by śledzić notowania i inne statystyki.
Tak czy siak, cieszmy się normalnością, bo nie wiemy, kiedy twórcy tego portalu wpadną na kolejny "genialny" pomysł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz