Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 15 lutego 2013

Walutomat dobry do spekulacji

Być może większość czytelników zauważyła (a już na pewno większość klientów Walutomatu), że ta platforma idealnie nadaje się do spekulacji, czego zresztą nikt specjalnie nie kryje nawet na tamtejszym forum.
Ludzie kupują i sprzedają waluty w dużej części nie dlatego, że potrzebują, tylko dlatego, że po analizie wykresów próbują zarobić.
Jako że prowizja wynosi 0,2%, a zainteresowanie jest bardzo duże, taka spekulacja jest atrakcyjna dla wszystkich klientów Walutomatu.
Spekulowanie na walucie w Walutomacie ma też swoje plusy dla tych, którzy rzeczywiście chcą kupić lub sprzedać walutę, bo tego naprawdę potrzebują. Dzięki temu, że jest wielu kupujących i sprzedających, a co za tym idzie, jest duża płynność, kurs jest bardzo atrakcyjny. Można powiedzieć, że jest nawet bardziej interesujący niż w większości kantorów internetowych.
Czy warto założyć konto w Walutomacie? Decyzję pozostawiam Czytelnikom.

5 komentarzy:

 1. A mnie sie wydaje ze kantor Aliora jest korzystniejszy zwlaszcza dla wiekszych kwot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba by przeanalizować, jak to wygląda na konkretnych liczbach. Ja dzisiaj dokonałem wymiany EUR na PLN i na Aliorze bym wyszedł ciut gorzej.
   Inna sprawa, że nie chcę bankom dawać zarabiać, jeśli nie muszę :).
   Ważna jest też szybkość. W walutomacie od wysyłki z mojego konta, poprzez operację wymiany i zwrot kasy na konto całość zajęła mi 30 minut. Aż sam byłem zdziwiony, że tak się da. A jednak :).
   Wcześniej korzystałem z Cinkciarza i kantor-internetowy.eu i wszystko trwało dłużej.
   Tak jak jednak pisałem, nie namawiam, bo Alior też ma świetną, konkurencyjną ofertę i jest godny zainteresowania.

   Usuń
 2. Spekulacja na walucie bez dźwigni ? Czy to ma jakijś sens ? Żeby sensownie zarobić trzeba przerzucić wiadra gotówki. Mając je nie lepiej przeznaczyć je na depozyt ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, to pytanie raczej dla ludzi, którzy w ten sposób spekulują. Może ich zarobek rzędu 10 PLN bawi?

   Usuń
 3. Mnie akurat interesuje para chfpln, innych nie analizowalem, ale jezeli chodzi o zarabianie w ten sposob, ma to sens jezeli ktos chce uniknac inwestowania z lewarem i dodatkowych kosztow np. w trakcie trzymania pozycji dluzej np. tygodnie czy miesiace, tylko nalezy dobrze obliczyc spread, ktory w przypadku kantoru wychodzi o wiele, wiele wiekszy i znowu im dluzszy okres trzymania pozycji tym bardziej bedzie sie oplacal kantor niz platforma fx, dla krotszych okresow bardziej wskazana bedzie jednak plaforma na ktorej tez mozna dobrac wielkosc pozycji tak aby nie grac z lewarem,

  OdpowiedzUsuń