Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 21 lutego 2013

Koniec marzeń, SL wyczyszczony

Ilustracja: stooq.pl
Moją tajemniczą spółką, o której pisałem od pewnego czasu był LCC. Jak można zauważyć na wykresie, kurs akcji się konsolidował. Do dzisiaj.
Okazuje się, że ktoś wyprzedał trochę akcji i, jak to się mówi, "sprawa się rypła". Stop lossy zostały wyczyszczone, co oznacza, że dużo więcej osób wierzyło w to, że kurs może się odbić od wsparcia. Nie odbił się, choć po takiej akcji, jaka miała miejsce dzisiaj można się spodziewać, że kurs zacznie ponownie piąć się do góry. Niestety, beze mnie. Szkoda.
Niechaj to będzie przestrogą dla innych, że granie pod odbicia jest dobre i fajne, ale bardzo ryzykowne. A popularnym grubasom pozostaje podziękować za surową, ale wartościową lekcję.

2 komentarze:

 1. Pomijajac fakt ze to papier spekulacyjny to przeanalizujmy - w momencie wejscia (zeby nie bylo ze jestem uber madry jak widze 7% w tylek) i dzis.
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bc2c3abc7dfd7f84.html

  Machnalem taki trojkat - jak widac opuszczony dolem, linia trendu (troche przesada bo trend w dluzszej perspektywie spadkowy) przelamana. Kurs pod srednimi SMA 55 i SMA 200. Nachylone raczej w dol. Fatalisci zobacza nawet krzyz smierci ;). Szczerze w takim ukladzie ciezko mi byloby sie spodziewac odbicia. Owszem moze nie 7% spadku - ale jakos ta pozycja na wzrostowa mi nie wyglada.

  Co widac dzis plus pare Fibonow ?
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5298e4bee822bade.html

  Jesli mialbym to grac (acz niechetnie). Pierwsze wsparcie bylo przy zniesieniu 50 i 23,6% - kurs jak widac je przelecial ale tam mozna bylo zajac pozycje z stopem na 1.05 (zniesienie 61,8). Spekula przebila tego fibona tez ale kurs wrocil (znany motyw z wybijaniem SL). Jesli nie przebije w dol tego 1.05 trwale mozliwe odbicie up. Aczkolwiek i tak tego papieru bym nie gral :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Jak zawsze, ciekawa opinia :).

   Ty to widziałeś w ten sposób, ja inaczej. Życie.

   Usuń