Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 7 lutego 2013

SK Bank umożliwi otwarcie konta online. Kiedy?

Wiele osób lokujących swoje pieniądze w SK Banku, który oferuje najlepsze w tej chwili lokaty bankowe na rynku, zastanawia się, jak założyć konto. Niestety, niewielka liczba placówek nie ułatwia tego zadania. Dlatego też ludzie dopytują się o możliwość założenia go przez internet.
Bank rozważa umożliwienie otwarcia konta online, o czym pisze na swoim profilu na facebooku. Niestety, obecnie to wygląda trochę na pogrywanie z użytkownikami, ponieważ nikt nie jest jednoznacznie powiedzieć kiedy, czy za miesiąc, czy za rok. Dowiadujemy się jedynie, że "niedługo".
Konto w SK Banku samo w sobie nie jest jakoś specjalnie atrakcyjne i tak naprawdę niewielu osobom zależy na tym, by je posiadać (dla samego konta). Magnesem są jednak lokaty bankowe, które są atrakcyjniejsze dla posiadaczy kont (np. 3-miesięczna lokata na dzień dzisiejszy jest o 0,3% wyższa dla posiadacza konta).
Przyznam szczerze, że ja osobiście nie widzę powodu, dla którego miałbym zakładać w SK Banku konto. Na pewno nie dla tych 0,3%. No, ale skoro wielu oszczędzającym to robi, to pozostaje czekać z nimi w nadziei, że możliwość założenia konta online w końcu się pojawi.
Przy okazji, po ostatniej obniżce stóp procentowych, można się spodziewać obniżenia oprocentowania lokat w tym banku (i nie tylko w tym). Czy będą one miały miejsce?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz