Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 25 lutego 2013

Koniec miesiąca, sygnał wyjścia z BGŻ Optima? Pieniądze do SK Banku i na giełdę

Ilustracja: stooq.pl
Kończy się miesiąc, BGŻ Optima obiecuje zaproponować promocyjne oprocentowanie swoim klientom, więc jest to najlepszy sygnał wyjścia z tego banku. Swoje pieniądze już przelałem do Alior Synca, który staje się moim drugim głównym bankiem.
W międzyczasie założyłem lokatę w SK Banku na 3 miesiące. Jako że jest to ostatni dzwonek na załapanie się na przyzwoite (podkreślam: nie dobre, a przyzwoite) oprocentowanie, uznałem, że najlepiej będzie, jeśli moje pieniądze tam przez chwilę poleżakują. Nie zdecydowałem się na dłuższą lokatę, ponieważ wiadomo jak to jest ze zmiennym oprocentowaniem: nic nie wiadomo. Nie ma zatem co ryzykować.
Dzisiaj przy okazji spojrzałem wnikliwiej na wykres WIG20 i wygląda na to, że odbiliśmy się od poziomu wsparcia. Niemal idealnie, co widać na załączonym obrazku. A zatem może czas pomyśleć o większym zaangażowaniu w akcje?

5 komentarzy:

 1. Od zeszłego tygodnia zaczynam zbierać papiery. Nie wiem czy jeszcze nie za wcześnie o tydzien-dwa. Rynek siła nie epatuje względem DAXa (który chyba wybije swoje lokalne szczyty niedługo) ale cóż zrobić. Lepiej pozbierać tydzien za wcześnie niż podłączyć się do ruchu o tydzien za późno...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przeczy zasadzie Jesse Livermore'a, którego ostatnio mam przyjemność czytać, który twierdzi, że lepiej podłączyć się później niż za wcześnie. No, ale co ja Ci będę mówił, wszak to Ty jesteś fachowiec, a ja to zwykły leszcz :).

   Usuń
 2. To też prawda. Faktem jest ze zawsze łatwiej wejść niż wyjść z papieru. Z drugiej strony - spółki w różnych momentach "odpalają" w stosunku do rynku. Na szerokim na L moim zdaniem ciągle jest za wcześnie ale niektóre z mniejszych spółek wyraźnie kończą korekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szeroki rzeczywiście trochę zamulił.

   Usuń
 3. http://www.sii.org.pl/6578/edukacja-i-analizy/indeks-nastrojow-inwestorow/ini-21-02-perspektywa-konca-qe-slabe-dane-makro-i-dalsza-slabosc-gpw.html#ak6578

  Chyba mamy odpowiedź dlaczego korekta się nie kończy. Osobiście obstawiam że na pewno przetestujemy 2395 pkt, a możliwe że do 2350 dojedziemy na W20. Niżej to już by była przesada i raczej zmiana trendu. Choć może przed dużym ruchem właśnie taka krótka zmiana trendu jest niezbędna dla zmylenia większości...

  OdpowiedzUsuń