Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 5 lutego 2013

Rezygnacja z karty mBanku

Ostatecznie zdecydowałem się na rezygnację z karty płatniczej mBanku. Niestety, o kilka miesięcy za późno.
MBank nie był moim głównym bankiem (służył przede wszystkim do emaklera), a kartę trzymałem jedynie z sentymentu "a nuż się kiedyś przyda". Szczęśliwie doszedłem do wniosku, że właściwie to się nie przyda, zwłaszcza, że posiadam między innymi kartę Pekao (to jest mój główny bank) oraz w Aliorze Syncu (drugi główny bank).
Warto czasem podjąć jakieś drastyczniejsze kroki i nie łudzić się, że może coś się przyda w przyszłości. Sentymenty zostawmy z boku. Jeśli karta nie była mi potrzeba przez wiele miesięcy, to dlaczego nagle ma mi być potrzebna w przyszłości? Akurat z mBanku? Pomijam fakt, że bank ten miał opłatę za obsługę karty.
Co ciekawe, zrezygnować z karty można z poziomu naszego systemu transakcyjnego, co jest dużym udogodnieniem.
Być może w najbliższych tygodniach będę robił kolejne czystki w mojej bankowości, bo jest jeszcze parę rzeczy, które trzeba wyprostować.

UPDATE
Samo zastrzeżenie karty okazuje się być niewystarczające. Konieczne jest również wypowiedzenie umowy o korzystanie z kart płatniczych mBanku.

4 komentarze:

 1. Ja mam podobne doświadczenia z mBankiem. Ze dwa lata temu, jak wprowadzili opłatę za kartę, zastrzegłem kartę i myślałem, że załatwiłem sprawę. Ale akurat kończył mi się termin karty i mbank wystawił nową. Ponieważ zastrzegłem starą aktywną kartę, a nowej nie aktywowałem, myślałem, że opłaty nie będzie. A tu we wrześniu niespodzianka - debet na koncie, a potem potrącenie z odsetek czy dywidendy, które weszły z eMaklera - opłata za nieaktywną kartę. Moje dwie reklamacje zostały odrzucone. W rezultacie pozbawiłem mbank wszystkich moich aktywów. A chodziło o jedyne 2 zł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to. Tego się obawiam. Tu już nawet nie chodzi o dwa złote, a jedynie o to, że próbuje się oszukiwać ludzi, co nie jest, moim zdaniem, paskudną praktyką. Dlatego też uważam, że wszelkie możliwości do nadużyć trzeba maksymalnie szybko rozwiązywać.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że żadnego problemu nie powinno się mieć z tytułu rezygnacji korzystania z karty. Chociaż mnie to dziwi, gdyz teraz praktycznie każdy z nas korzysta z kart płatniczych. Ja ostatnio wyrobiłam sobie kartę wielowalutową https://www.igoriacard.com i nie mam w najbliższym czasie w ogóle z niej rezygnować.

  OdpowiedzUsuń