Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 15 listopada 2012

LEN i TPS już w portfelu

Tak jak pisałem wczoraj, ostatecznie zdecydowałem się dokupić trochę akcji spółki LEN, a także ponownie rozpocząłem swoją przygodę z TPS. Decyzja była spowodowana faktem, że już mi trochę tęskno było za emocjami, które pochodzą z warszawskiego parkietu, a dodatkowo nadarzyła się okazja (bo tak to traktuję).
Uważam, że Lena Lighting ma naprawdę duży potencjał i jeśli wszystko będzie toczyło się pozytywnie, to możemy dojść nawet do 3 PLN. Nie będzie to łatwe, ale możliwe.
Spójrzmy na rysunek obok. Pierwszą poprzeczkę, na poziomie 2,49 PLN, udało się dość ładnie pokonać. Obyśmy tylko nie spadli poniżej. Drugi poziom jest zawieszony na 2,91 PLN, który został ustanowiony ponad 1,5 roku temu, więc wypadałoby już go pokonać. LEN dokupiłem na poziomie 2,59 PLN, a średnia cena zakupu wynosi teraz 2,40 PLN.
Natomiast TPS kupiłem (za 12,10 PLN), ponieważ wszyscy się już chyba otrząsnęli po mocnej przecenie i teraz kurs zaczyna zachowywać się stabilnie. Jak wielokrotnie wspominałem, dywidenda z tepsy jest atrakcyjna, dlatego nie wierzę w to, żeby poważni gracze nie chcieli posiadać tej spółki w swoim portfelu.
Jeśli chodzi o cele związane z tepsą, to SL na poziomie 11,50 PLN, a cel do osiągnięcia to mniej więcej 13,50 PLN. Jak będzie? Zobaczymy.

2 komentarze:

  1. LEN technicznie wygląda bardzo ciekawie. Nie wiem czy to idealna spółka na buy&hold ale spekulacyjnie z take profit na 2,95-3.0 zl warto się ustawić. TPS bym nie ruszał - wyłamany wieloletni trend wzrostowy przy 14 zł (do tego tam srednia 45 miesięczna). Dywidenda to nic pewnego - ich biznes nie rozwija się, przychody i zyski spadają. Nie wiadomo czy w przyszłości nie postanowią dywidendę obniżyć do np 0,5 zł albo nie wypłacać jej wcale. Jedyny plus to spekulacyjnie - papier jest wyprzedany więc może zaliczyć jakiejś odbicie - znów max 14.00 (tam 38,3 Fibo i to wcześniejsze byłe wsparcie).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja ruszyłem jednak TPS (spekulacyjnie). Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

      Usuń