Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 8 stycznia 2013

Zakupy z nadziejami

Dzisiaj dokonałem malutkiego zakupu akcji CIA po cenie 23,40 PLN z nadzieją, że nastąpi odbicie i kurs powróci na właściwe tory (tzn. do trendu wzrostowego, który trwa od września ubiegłego roku).
SL zawiesiłem na poziomie 22 PLN. Wierzę, że dołek na poziomie 22,50 PLN sprzed kilku dni został już osiągnięty i będzie tylko lepiej. A jeśli nie będzie, to uderzę się w pierś i przyznam, że się pomyliłem.
A jaki mnie interesuje zysk? Z pewnością będę zadowolony, jeśli kurs przebije poziom 25 PLN. Wówczas będę mógł się zastanowić, czy warto dokupić akcji tej spółki czy zrealizować zysk.
Przyznam szczerze, że trochę już mi brakowało emocji związanych z posiadaniem otwartej pozycji. Nie oznacza to jednak, że dokonałem zakupu bezmyślnego. Po prostu kupiłem akcje w tym momencie, w którym może się coś wydarzyć, tzn. wrócić do trendu wzrostowego lub polecieć niżej. Może to wyglądać na łapanie dołka, które zazwyczaj się nie udaje. Zobaczymy jednak, jak to wszystko się potoczy.
Przy okazji dokonałem też krótkiej sprzedaży na kontraktach na pszenicę i kukurydzę na Plus500. W sumie niepotrzebnie dokonałem transakcji na obu towarach, ponieważ ich ceny podążają tą samą ścieżką, ale zorientowałem się za późno. Co ciekawe jednak, obie są w trendzie spadkowym, więc liczę na to, że będą jeszcze niżej, co pozwoli mi parę złotych zarobić.

2 komentarze:

 1. CIA mi kojarzy się z ciągłym odwoływaniem premiry Snipera 2. Spółka straciła wiarygodność - a to dużo. Papier jest mocno wyprzedany i faktycznie może nieco odbić jednak inwestowanie w CIA moim zdaniem to zbyt duże ryzyko względem możliwych zysków. Spadek cen surowców rolnych pewnie jeszcze trochę potrwa - jako zdrowa korekta zeszłorocznych wzrostów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe spostrzeżenie. Zobaczymy jak będzie. Dzisiaj w miarę dobra wiadomość i kurs poszedł trochę na północ.

   CIA to nie jest papier, który chciałbym posiadać do końca życia. Kupiłem go raczej na krótki okres.

   Usuń