Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 10 stycznia 2013

Stooq pogrywa na cierpliwości internautów

Wczoraj pisałem, że stooq.pl chyba rozwiązało problem z wyłączeniem adblockera (tylko na ich stronie), by można było w pełni cieszyć się serwisem (co prawda z reklamami, ale bez większych problemów).
Tymczasem dzisiaj spotkała nas od rana ponownie niemiła niespodzianka. Hasło "Proszę wyłączyć Twój ad blocker" jest nadal aktualne, mimo iż wyłączyłem blokowanie reklam na ich stronie. Oczywiście cały czas mówię o przeglądarce Firefox, z której to korzystam.
Nie wiem, co jest przyczyną tego, że cały czas coś zmieniają, ale myślę, że zachowaniem w porządku w stosunku do swoich odbiorców byłoby choćby poinformowanie o zmianach. A tak? Nikt nic nie wie, a internaucicoraz bardziej poirytowani zachowaniem monopolisty (bo tak chyba należy określać ten serwis).
Nie chciałbym być twórcą teorii spiskowych, ale może to jest zaplanowane działanie stooq i google przeciwko użytkownikom Firefoksa, żeby zmotywować ich do korzystania z Chrome? Skoro w Chrome jest możliwość dodania do wyjątków witryny stooq w adblocku, a w Firefoksie nie (tzn. jest, ale nie działa), to podejrzenia muszą być.
Powyższa teoria nie jest mojego autorstwa, pochodzi od jednego z moich czytelników, ale trudno nie mieć podejrzeń, że tak właśnie może być. Wszak stooq.pl to już nie jest mała stronka skierowana do 100 odbiorców.
Może ktoś z twórców witryny się w tym temacie wypowie i zdementuje te pogłoski?

5 komentarzy:

 1. Na razie rozwiązaniem jest instalacja dodatku Ghostery w Firefoksie

  OdpowiedzUsuń
 2. nie do końca, albo mam źle ustawione

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba zablokować obie widoczne opcje w Ghostery:
  BBelements
  Google Adsense

  Gwoli wyjaśnienia - ja bardzo cenię serwis stooq i jestem skłonny oglądać reklamy, ale niech tą blokadę poprawnie skonfigurują!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. ja juz zrezygnowalem ze stooqa jak cos zmienia to moze wroce , poki co znalazlem inne rozwiazanie, nie musze ich ogladac, nie beda za mnie decydowac jak mam ustawiona przegladarke

  OdpowiedzUsuń
 5. Otóż to. Mi ich reklamy nie przeszkadzają aż tak bardzo. Nawet też jestem skłonny oglądać (doceniając ich pracę), ale nie może być tak, że ja muszę swoją przeglądarkę konfigurować specjalnie pod nich.

  OdpowiedzUsuń