Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Idea Bank z coraz mizerniejszymi ofertami

Dzisiaj zadzwoniła do mnie pani z Idea Banku w sprawie kończącej mi się lokaty (już się bałem, że o mnie zapomnieli). Niestety, nic specjalnego nie zaproponowała i musiałem ją zgasić dwoma przykładami.
Najpierw zaproponowała mi lokatę na 9 miesięcy oprocentowaną na 6% (pewnie chodzi o jakiś wynalazek w postaci polisolokat, ale już nie dopytywałem o to). Powiedziałem, że taki termin mnie nie interesuje.
Pani jednak nie zrezygnowała i zaproponowała lokatę na 3 miesiące, ale z oprocentowaniem 5%. Odpowiedziałem jej krótko, acz treściwie. "Dwa banki (Bank PBP i SK Bank) oferują lepsze oprocentowanie na ten sam okres." I właściwie na tym nasza pogawędka się skończyła. Pani zasugerowała, że gdybym zmienił zdanie, to mogę się z nią skontaktować. Raczej tego nie uczynię.
Coś mi się jednak zdaje, że tak szybko ze mnie nie zrezygnują i pewnie w najbliższych dniach zadzwonią ponownie z jakąś ofertą. Pewnie będzie lepsza o jakiś ułamek procentu, ale to nie zmienia faktu, że Idea Bank obecnie nie jest już atrakcyjnym bankiem do lokowania swoich oszczędności.

UPDATE
Bank PBP też już obniża loty. Właśnie zauważyłem, że 3-miesięczna lokata oprocentowana jest na 5,1%.

2 komentarze:

 1. Trochę przesadzasz - różnica w oprocentowaniu o 0,1-0,5% pomiędzy bankami dla Ciebie już wyklucza dany bank z grona "banków atrakcyjnych w lokowaniu pieniędzmi".

  Jakim kapitałem dysponujesz (czytaj ile milionów masz w kieszeni), że dla 3M lokaty oprocentowanej o 0,5% wyżej niż u konkurencji, opłaca Ci się sprzedawać dane kontaktowe do coraz to nowszych wynalazków bankowych? ;)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz.

   Wiesz, różnica w oprocentowaniu jest niewielka, ale liczyłem na to, że uda mi się coś utargować. Niestety, pani z Idea Banku nie była skora do zaproponowania czegoś lepszego. Ot, co. Wóz albo przewóz.

   Ja nic nie tracę, bo czy założę lokatę w jednym banku, czy w drugim, to nie ma wielkiej różnicy (jak się nie ma milionów).

   Usuń