Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 7 stycznia 2013

Dwa zyskowne zagrania

Odkurzyłem nieco platformę Plus500 i postanowiłem, że trochę pogram. Swego czasu bardzo dobrze mi tam szło, więc jest szansa na kontynuację trendu.
Ogólnie mam dobre wspomnienia, bo był czas, że praktycznie niewiele inwestując praktycznie każdy tydzień kończyłem z zyskiem (w granicach 100 PLN). Szału nie było, ale było do przodu i przy stosunkowo niskim kapitale, który zainwestowałem. Potem trochę straciłem ochotę na grę w tym miejscu, trochę zajmowałem się innymi obowiązkami, aż ostatecznie zapomniałem o tym.
Ogólnie zyski osiągałem na skalpach, które obecnie są tam zakazane. Jeśli jednak ktoś chce pograć i wytrzyma z otwartą pozycją więcej niż 15 minut (słowa te kieruję do agresywnych skalperów), to polecam.
Mi się tam bardzo podoba mnogość instrumentów i stosunkowo niewielkie spready.
Oczywiście od razu wszystkich informuję, żeby nie zakładać sobie celów w stylu: co tydzień chcę wygrać 100 PLN, bo czasami można się na tym przejechać. Lepiej ustawić sobie np. cel, żeby każdy miesiąc próbować zakończyć na plusie (bez względu na to jakim), nie ryzykować za wiele i szybko ucinać straty. Myślę, że w przekroju miesiąca, robiąc sporo transakcji, jesteśmy w stanie osiągać sukcesy. Sam również chcę powrócić do tego sposobu dodatkowego zarobkowania, ale potrzebuję czasu, żeby znaleźć dla siebie odpowiednie instrumenty.
Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że np. poświęcenie 10 godzin na analizy, gdzie zadowolimy się zyskiem np. 10 PLN jest bez sensu, bo przez te 10 godzin moglibyśmy wykonać wiele innych rzeczy, które przyniosłyby nam dużo większy zysk. Zatem warto też liczyć czas, który poświęcamy na grę.
Jeśli chodzi o moje dwa ostatnie zagrania. Pozwoliłem sobie na krótką sprzedaż dwóch spółek z niemieckiej giełdy. Jako że jest korekta, można było się spodziewać, że będą spadki. Sprzedaży dokonałem w piątek, a dzisiaj zamknąłem pozycje. Ogólnie wielkiego zysku nie było (ledwie kilkadziesiąt złotych), ale dopiero wracam do gry na tej platformie po wielu miesiącach i chcę się do niej na nowo przyzwyczaić.

2 komentarze:

  1. Kazdy musi znaleźć swoj sposob i styl gry na rynku forex a zeby skalpować ostro wystarczy zmienic brokera np na ecn i tam juz zadnych zakazów nie ma ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Brokerów do skalpowania jest bez liku. Ja jednak jestem sentymentalny. Przyzwyczaiłem się Plus500 i teraz mam więcej czasu, więc chcę sobie tutaj pograć.

    A sentyment bierze się z tego, że tutaj udaje mi się coś ugrać, więc po co zmieniać coś, co działa? :)

    Inna sprawa, że agresywny skalping już mnie tak mocno nie interesuje. Za dużo nerwów i trzeba się cały czas gapić w monitor.

    OdpowiedzUsuń