Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 11 stycznia 2013

Podsumowanie ostatnich transakcji

W ostatnich dniach miałem otwarte trzy pozycje: kontrakty na pszenicę i kukurydzę na Plus500 (krótka sprzedaż) oraz akcje CIA.
Kukurydza została zamknięta na SL po jednym z wyraźniejszych ruchów przed dwoma dniami. Pszenica trzymała się dłużej i dopiero dzisiaj zdecydowałem się na zamknięcie zyskownej pozycji, ponieważ w przyszłym tygodniu będę raczej offline, więc wolałem nie kusić losu. Ogólnie na obu transakcjach wyszedłem na zero, więc poza utraconym bezpowrotnie czasem, nic więcej nie straciłem.
Nieco lepiej wygląda sytuacja na CIA. Akcje kupione po 23,40 PLN. Na obecną chwilę dają nieco ponad 3 procent zysku. Pozycję zostawiam na przyszły tydzień, ponieważ wierzę (mimo sceptycyzmu jednego z moich czytelników względem tej spółki), że kurs może jeszcze trochę pójść na północ. Ostatecznie, SL na poziomie 22,50 PLN.

2 komentarze:

 1. Jesli moge zapytac - na jakiej podstawie kupiles akcje CIA? dlaczego myslisz ze zdrozeja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim odczuciu spółka w ostatnim czasie miała korektę, ale ogólnie jest w trendzie wzrostowym. Było to spekulacyjne zagranie w celu znalezienia dołka. Innych powodów mojej decyzji nie ma.

   Domyślam się, że może informacje wokół spółki nie są najlepsze, ale dotychczasowe wzrosty z czegoś się wzięły. Może jest coś, o czym nie wiemy? Stąd moja decyzja.

   Usuń