Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 22 stycznia 2013

Kolejna spółka w moim portfelu

Dzisiaj dokonałem kolejnej ryzykownej, czego nie da się ukryć, transakcji. W moim portfelu ostatecznie zagościła spółka CIE kupiona za cenę 22,92 PLN za papier.
Sporo czasu poświęciłem na przeanalizowanie wielu czynników związanych z tą spółką. Ostatecznie uznałem, że warto się nią zainteresować, zanim... zrobią to inni. Choć z drugiej strony, patrząc na to, jak długo spółka jest w trendzie wzrostowym, wielu inwestorów pewnie już wcześniej dojrzało w niej coś ciekawego. Liczę jednak, że ten pędzący pociąg jeszcze mi nie uciekł i zdążę się załapać na jakiś zysk.
Tak czy inaczej, uważam, że ma ona jeszcze potencjał do dalszych wzrostów, tylko potrzeba na to czasu i cierpliwości. A ja sobie ten czas daję i liczę, że już pierwsze efekty mogą być widoczne w lutym-marcu. Spółkę zamierzam trzymać w portfelu przez kilka miesięcy, jeśli będzie taka konieczność.
Trudno mi powiedzieć, na jaki zysk można liczyć, ale powiedzmy, że interesuje mnie poziom 28-29 PLN, co przy obecnym kursie daje około 25-procentową stopę zwrotu. Realne do wykonania? Na pewno bardzo trudne, ale możliwe. SL będzie gdzieś na poziomie 5%.

7 komentarzy:

 1. Obserwuje Ciech od 2 tygodni i tez uwazam ze trend wzrostowy bedzie kontynuowany.
  Kupujesz po cenie rynkowej? stad te 2gr czy to jakas glebsza strategia wejscia? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, akurat w tej cenie nie ma żadnej głębszej strategii :). Myślę, że kupienie po 22,90 czy po 22,95 akurat nie ma tutaj większego znaczenia.
   Akurat dzisiaj zdecydowałem się na zakup, ponieważ wygląda na to, że osiągnęliśmy mały dołek i jest to dobra okazja. Również dla tych, którzy mają tą spółkę i chcą dokupić.

   Usuń
 2. Spółka od dawna restrukturyzowana z branzy która bardzo mocno rosła w ostatnim czasie (praktycznie chemia była hitem 2012). Nie podoba mi się brak zysku operacyjnego oraz wycena C/WK 1,3 (trochę dużo względem całego rynku).

  Teraz plusy ;). Technicznie w długim terminie trend wzrostowy, w krótkim podobnie - obecnie mamy chyba płaską korektę więc moment zakupu wydaje się niezły. SL postawiłbym na 21,30 (więc niestety ok 8 % a nie 5) z racji minimów sesyjnych stycznia i grudnia. Podobnie linia trendu przebiega oraz wcześniejsze maksy spółki w 2012. Przewidywania - najpierw test 25 - udane przebicie tego oporu powinno doprowadzić kurs do ok 29 zł. Na uwagę zasługuje fakt że 25 zł jest oporem potwierdzonym przez zniesie Fibo całej fali spadkowej. Eliottowcy pewnie tu wypatrzą że obecnie mamy falę 4 i czekamy na 5kę (ew 5ka była i czeka nas 3 falowa korekta spadkowa). W załączeniu obrazki :).
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c495be13c135188.html
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/081ddc6939fdbbc6.html
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd37ab5abd7468fb.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ciekawą analizę. Szybko to ogarnąłeś :).

   A co do wyników finansowych, zakładam, że mogą być tylko lepsze.

   Usuń
 3. Z tej branzy Police moga tez ciekawie zaskoczyc. Co myslicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem szczerze, że na Police nie mogę patrzeć :). Mam uraz po latach 2011-2012 (pierwsza połowa).

   Tymczasem od maja ubiegłego roku wzrost prawie o 90 procent. Dużo. Mimo niskich wskaźników ja chyba w to nie wszedłbym. Ale to tylko moja prywatna opinia związana z wtopą, jaką zaliczyłem na tej spółce.

   Zdaję sobie sprawę, że nie warto emocjonalnie podchodzić do spółek, ale cóż począć?

   Usuń
 4. Kurs Polic jest mocno związany z kursem Azotów (nic dziwnego bo ATT to właściciel). Azoty ostatnio rosną więc Police podobnie. Spółka jest na tle branży tańsza (C/Z 4 - ATT ma 7). Ryzykiem jest spadek koniunktury w chemii oraz wejście na polski rynek od 2013 produktów firm amerykańskich które będą tanśze (z racji niższych kosztów gazu w USA).

  Technicznie - trend wzrostowy - opory do pokonania 14 i 15,55.

  OdpowiedzUsuń