Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 10 kwietnia 2013

Co ma wspólnego FB z US? Sync pokazuje, że dużo!

Foto: Lady Madonna
Zastanawialiście się, co ma wspólnego Urząd Skarbowy z Facebookiem? Pomijając fakt, że pracownicy US czytają sobie o nas różne rzeczy na FB, żeby nas potem udupić, jest jeszcze jedna rzecz. Tym razem związana z Aliorem Sync.
O ile ostatnio wypowiadałem się dość pozytywnie na temat tego banku, dzisiaj moja ocena na ich temat diametralnie się odwraca. I pomimo korzyści płynących z posiadania tam konta, uważam, że to nie jest normalny bank.
O co w ogóle chodzi? Rozważałem dzisiaj możliwość przeniesienia mojego konta z jednego banku do drugiego. Jako jednoosobowa działalność nie mam obowiązku posiadania konta firmowego, więc pomyślałem sobie, że nie będę szukał daleko. Prywatnie mam Synca (jestem raczej zadowolony), więc i "firmowo" też będę go miał. Założę sobie kilka rachunków, np. PLN, EUR i będzie wszystko grało. No i zacząłem sprawdzać funkcjonalność banku.
Rozpocząłem od próby wykonania przelewu do piramidy pod nazwą ZUS. Działa. Jest dobrze. Postanowiłem więc zobaczyć, czy da się zrobić przelew do US. Klikam sobie na Przelew, Nowy, Przelew do US i... nic się nie dzieje. "Może coś z moją przeglądarką?", myślę sobie. Ale okazuje się, że nie, bo dlaczego do ZUS można, a do US nie można?
Postanowiłem zbadać temat u konsultanta. Na wiele nie liczyłem, bo ci ludzie mają klapki na oczach i uszach i nie słuchają tego, co się do nich mówi, a jedynie zwracają uwagę na to, co chcą nam powiedzieć. Standard na wszystkich infoliniach, więc jakoś specjalnie rozczarować się nie mogłem.
I czego się dowiedziałem? Ano tego, że najwyraźniej problem jest im znany, bo rozwiązanie jakie podsunął mi konsultant zadziałało. Co trzeba było zrobić? Zintegrować konto bankowe z kontem Facebook!
Zaintrygowany, zapytałem: po co? Uczyniłem to raz, drugi, trzeci, ale konsultant nie rozumiał pytania, bo za każdym razem mówił o wszystkim, tylko nie o tym, co mnie interesuje. Nawet nie będę podawał nazwiska tego człowieka, bo mi go wyraźnie żal. Po co mają go potem wyśmiać na... Facebooku, że nie rozumie podstawowych pytań.
Oczywiście sprawa integracji konta z FB, żeby móc wykonywać przelewy do US załamała mnie i już moja chęć przeniesienia tam firmowych pieniędzy zmalała niemal do zera.
Czy Wy, drodzy Czytelnicy, rozumiecie, po co jest integracja konta w Alior Sync z Facebookiem, by móc dokonywać przelewów do US?
Przyznam uczciwie, że po dzisiejszym dniu przestałem już wierzyć w normalność tego banku. Trzeba szukać jakiejś innej opcji.

3 komentarze:

 1. jak to dlaczego trzeba zintegrować... bo fejsbóg płaci synkowi za sprzedawanie danych ale bank oficjalnie tego nie powie tylko uczy konsultantów głupich regułek dla zbycia dociekliwych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może jest tak, jak piszesz.

   Niedawno zadałem pytanie rzecznikowi prasowemu banku, Julianowi Krzyżanowskiemu. Ciekaw jestem jego wypowiedzi. Bo na razie dowiedziałem się od niego, że bank (czytaj: konsultant) wprowadził mnie w błąd informacją, że muszę integrować FB z kontem.

   Wygląda na to, że tam mają niezły bajzel, skoro konsultant mówi jedno, rzecznik drugie, a właściwie nikt nie udziela konkretnej odpowiedzi.

   Myślę, że warto na ten temat głośno mówić.

   Usuń
  2. mozesz wytlumaczyc dlaczego : "fejsbóg płaci synkowi za sprzedawanie danych"

   Usuń