Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Poczynania wiceprezesa Alma Market

Foto: Lars Plougmann
Nie ukrywam, że od pewnego czasu interesuję się spółką Alma Market, jako potencjalnym obiektem zakupu. Jeszcze żadnego ruchu nie zrobiłem. Skupiam się jedynie na obserwacjach.
Zainteresowała mnie ostatnia aktywność wiceprezesa zarządu, Mariusza Wojdona. Przyjrzyjmy się jego ostatnim ruchom.
W dniach 11 stycznia - 8 kwietnia 2013 roku Mariusz Wojdon w transakcjach sesyjnych zwykłych na rynku regulowanym na GPW zbył łącznie 19 614 sztuk akcji ALMA MARKET SA po średniej cenie 31,48 zł za 1 akcję.
W dniu 4 kwietnia 2013 roku Mariusz Wojdon w transakcji zawartej poza rynkiem regulowanym w formie umowy cywilnoprawnej (darowizna) w DI BRE w Krakowie zbył 2 000 sztuk akcji ALMA MARKET SA.
W dniu 3 kwietnia 2013 roku Mariusz Wojdon w transakcji sesyjnej zwykłej na rynku regulowanym na GPW nabył 100 sztuk Alma Market SA po średniej cenie 31,49 zł za akcję.
Powyższe informacje pochodzą z serwisu gpwinfostrefa.pl.
I teraz pytanie. O co chodzi? Czy ktoś jest w stanie coś na ten temat powiedzieć? Czy zakup 100 sztuk akcji spółki, którą zarządza miała jakiś konkretny cel? Czy nabył je 3 kwietnia po to, żeby dzień później przekazać je plus jeszcze inne ze swojego portfela w formie darowizny?

6 komentarzy:

 1. Alma to raczej nie jest model biznesowy na obecne czasy. Na kryzysowe czasy lepiej sprawdzają się produkty tanie oraz niezbędne (więc P&G czy farmacja). Bez oleju ze słonecznika albo 30 letniej whiskey można żyć, a bez leków czy mydła ciężko. Transakcje insidera wrażenia nie robią - przykład Polnordu pokazuje że nie zawsze są one dobrym drogowskazem dla kursu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki spółki są coraz lepsze, spółka ma otworzyć kolejne punkty, więc chyba wiedzą co robią?

   Poza tym, jestem cały czas zdania, że najgorsza fala kryzysu jest już chyba za nami.

   Co do jego transakcji, to mnie to nie dziwi, że sprzedaje, czy daje komuś darowiznę. Bardziej zastanawia mnie, jaki jest sens zakupu 100 akcji?

   Usuń
 2. @kry

  T+3, kojarzysz koncept? No to masz odpowiedź na swoje ostatnie pytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to mi nie rozjaśniło niczego.

   Zakładam, że chodzi Ci o datę transakcji i rozliczenia, tak? Ale co to ma za związek z kupnem 100 akcji?

   Usuń
 3. Dlaczego nie widzi mi się ALMA ? Pomijając biznes od strony fundamentów - technika też nie sprzyja:
  http://zapodaj.net/299e9b340a004.png.html

  Używając najprostszych metod (co nie znaczy że najmniej skutecznych bo potrafią być bardzo skuteczne) - czyli teorii Dowa oraz Fibo. Jak widać na wykresie kolejne szczyty są co raz niżej i do tego wypadają na zniesieniach Fibo (nie do końca dokładnie ale to nie apteka, kwestia też małej płynności).

  Aby zbudował się tu jakijś nowy trend - musi nastąpić zdecydowana obrona poziomu 30 zł a następnie skuteczny atak na 35 zł. Dało by to też ładnego ORGRa (linia szyi ok 32 zł). Poziomy zniesień Fibo oczywiście jako kolejne opory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za analizę. Tak jak pisałem, nie zamierzam jeszcze niczego kupować, po prostu spółka jest obecnie w obszarze moich zainteresowań (pomimo Twojego negatywnego sentymentu do niej).

   Chcę jeszcze trochę ją poobserwować i wówczas podjąć jakąś decyzję. Naturalnie, jeśli poziom 30 PLN nie zostanie obroniony i nie będzie jakiegoś większego parcia ku górze, to sobie spółkę odpuszczę.

   Zresztą aktualna sytuacja na naszej giełdzie nie zachęca do dokonywania jakichkolwiek transakcji.

   Usuń