Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 24 kwietnia 2013

Idea Bank wyskoczył z lokatą idealną plus

foto: .coomb.
Sytuacja zmienia się dynamicznie. Kilka godzin po publikacji postu odebrałem telefon z Idea Banku. Przemiła pani zapytała mnie, czy jestem zainteresowany przedłużeniem kończącej się lokaty idealnej plus (dostępnej w kuluarach, zazwyczaj dla osób, którym kończy się termin lokaty) o kolejne 6 miesięcy.

Oferta, jak na obecną sytuację na rynku lokat, dość przyzwoita, bo 4,75%. Nie oznacza to, że jest najlepsza, bo np. SK Bank oferuje 5% i to bez tej całej inżynierii finansowej związanej z polisolokatami, które nadal są nieuregulowane i może się kiedyś okazać, że US upomni się o swoje. Trzeba tylko poczekać, aż Tuskowi z Vincentem nie będzie się dopinał budżet.
Co prawda, SK Bank ze swoim limitem dziennym przyjmowanych wniosków popada w śmieszność, ale jeśli ktoś się przyczai parę minut po północy, to powinien zdążyć.
Wracając do oferty z Idea Banku, udało mi się z wynegocjować, że termin na opłacenie nowej lokaty będę miał do tygodnia po zakończeniu istniejącej lokaty, co jest dość ciekawym rozwiązaniem. Pozwoli to spokojnie zastanowić się nad tym, co dalej.

2 komentarze:

 1. Ja decydowalbym się od razu.
  Chyba, ze w tym czasie chcesz jechać na dniowkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednodniowe niespecjalnie mnie interesują, a już zwłaszcza takie, które musiałbym codziennie odnawiać, więc nawet nie biorę tego pod uwagę.

   Usuń