Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 17 kwietnia 2013

Trochę o biznesie i Tadzie Witkowiczu oraz film

Foto: internet
Jakiś czas temu pisałem o książce Tada Witkowicza, "Od nędzy do pieniędzy", który to wyjeżdżając z biednej, zabitej dechami polskiej wsi, bez kasy, dorobił się gigantycznych pieniędzy w Ameryce. Historia jak z bajki. Bardzo przyjemnie się ją czytało.
Dlatego też postanowiłem nieco bardziej zainteresować się tym tematem i samym autorem. Natrafiłem też na poniższy film. Szczególnie polecam go osobom, które już prowadzą działalność, chociaż może on być inspirujący także dla osób, które jeszcze myślą o swoim własnym biznesie.
Takiej kariery pewnie nie zrobimy, ale można wyciągnąć z tego wykładu inne wartościowe rzeczy (np. ważne informacje o sprzedaży, o podejściu do klienta, potrzebach klientów czy działania wśród konkurencji).
Co prawda, jakość filmu jest kiepska, ale obraz nie jest nam do niczego potrzebny. Istotne są słowa.


Niektóre z tych strategii staram się już od dawna stosować w swojej działalności. Przykładem jest choćby dbałość o stałych klientów. Tego wyjątkowo nie rozumieją sprzedawcy z Allegro, których celem jest sprzedaż produktu i tyle. A nie interesują się tym, żeby go utrzymać.
Temat jest dość szeroki, więc będzie okazja jeszcze o tym co nieco napisać.

1 komentarz:

  1. Gość ma dobre podejście do tematu. Warto obejrzeć, choć trzeba sobie zdawać sprawę że rok 1991 w PL już nigdy nie wróci.

    OdpowiedzUsuń