Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 17 kwietnia 2013

Allegro wyskoczyło z bublem

Foto: lemonhalf
Nie wiem, ilu użytkownikom portalu Allegro jego nowa odsłona przypadła do gustu, ale ja jestem zdecydowanie rozczarowany. Spółka wypuściła bubel na rynek (chodzi mi o nową stronę) i jest z tego zadowolona, chociaż niekoniecznie klienci.
Zastanawia mnie na przykład, w jakim celu zastosowano tak tandetne rozwiązanie, że no najechaniu myszką na kategorię rozwija nam się promowana lista produktów? Gdzie sens, gdzie logika? Jeśli ja sobie oglądam jakąś aukcję i przypadkowo najadę na listę kategorii, to nagle promowane produkty zasłaniają mi to, co ja w rzeczywistości oglądam. Jest to niewątpliwie irytujące. Dla mnie to zbędny bajer.
Jeśli ja będę chciał sobie jakąś kategorię wybrać, to na nią kliknę, a nie potrzebuje, by mi się coś wyświetlało po najechaniu myszką.
To jedna z tych negatywnych rzeczy. Druga to sposób dokonywania płatności. Niby nic się nie zmieniło, ale jak chciałem zmienić przelew z jednego banku na drugi (z tego, z którego wcześniej korzystałem, na inny), to już się pojawił problem i musiałem się sporo naklikać, żeby ostatecznie przelać te pieniądze. Jestem przekonany, że osobom mniej obytym z internetem dokonanie płatności może spowodować nie lada problem.
W moim odczuciu, Allegro powinno czym prędzej z owego bubla zrezygnować i dać użytkownikom możliwość korzystania z poprzedniego widoku. Nie zawsze bowiem to co nowe jest lepsze. Co z tego, że Allegro wydało pewnie kupę forsy na zmianę wyglądu, skoro efekt jest beznadziejny? Trzeba się uderzyć w pierś i przyznać do tego, że popełniło się złą decyzję i wrócić do tego, co było dobre. No chyba, że twórcy tego portalu nie widzą, jak kiepskie są te ich zmiany.

6 komentarzy:

 1. W 100% zgadzam się z autorem! Stara wersja była bardziej intuicyjna i praktyczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi tak zamula nowe Allegro, że dostanę nerwicy chyba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie to wygląda tak, że Allegro ma gdzieś wygodę swoich użytkowników.

  Zwłaszcza, że był okres testowy, podczas którego ludzie mogli używać starej i nowej wersji i już wtedy było wiele sygnałów, że ludzie nie chcą tej nowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mnie wkurza ten nowy wygląd, dlatego zaglądam tam tylko wtedy, kiedy muszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nam jako użytkownikom może się zdawać, że to takie proste wrócić do poprzedniego "wyglądu". Tu mają zmiany na poziomie aplikacji, a nie tylko wyglądu, więc zapewne jest jeszcze kwestia innego czy dodatkowego zapisu danych do bazy.
  Jak wydali tyle pieniędzy to im pewnie i szkoda wydać więcej na aplikację importującą te dodatkowe zapisy do poprzedniej wersji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam się wiele rzeczy może wydawać. Faktem jest, że jest lipa i Allegro nie chce się do tego przyznać.

   Skoro wcześniej można było wybrać możliwość korzystania ze starego/nowego widoku, to nie widzę powodu, żeby tak było nadal.

   Usuń