Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 11 września 2012

Będzie odbicie TPE?

Nie tak dawno, bo 24 sierpnia pisałem o tym, że nabyłem pakiecik akcji TPE. Moim celem był zysk w granicach 10 % i ewentualnie dokupienie akcji lub sprzedaży z zyskiem. Stop loss ustawiłem na poziomie 5%.
Po pojawieniu się postu o zakupie akcji pojawiły się głosy, że kupiłem niejako "w powietrzu" te akcje. W sumie, patrząc na wykres, mogło to tak wyglądać. Z drugiej strony, niewiele było sygnałów świadczących o tym, że trend mógłby się zmienić.
Póki co, cel na razie nie został osiągnięty. Jesteśmy w lekkiej konsolidacji, a kurs waha się pomiędzy 4,80 PLN a 4,90 PLN.
Gdyby tak przyjrzeć się kursowi to dochodzimy powoli do linii wsparcia, więc powinniśmy być świadkami jakiegoś większego ruchu w którąś ze stron. Niewiele przemawia za spadkami, ale nie można ich wykluczać. Inna sprawa, że kurs niejako stoi w miejscu, mimo iż rynek poszedł dość mocno do przodu
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że coś się w końcu wydarzy, bo najgorsza jest niepewność.


4 komentarze:

 1. Zbliżamy się na TPE faktycznie do rozstrzygnięć.
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/daaa2d4439fb3c33.html

  RSI nie jest wykupione, nie wskazuje kierunku ruchu. Wstęgi Bollingera mocno się zacieśniają więc już niedługo powinno być wybicie w którąś stronę. Linia ADX nieco opada, ale wskazanie na DMI kupna dalej aktywne. Na średnich SMA 50 i 200 możliwe wygenerowanie złotego krzyża.
  Najważniejsze jednak na koniec - linia trendu bocznego - jeśli ją TPE przełamie (4,95 ok) powinny być wzrosty przynajmniej do 5,25. Stop loss gdzieś w okolicach zgęszczenia SMA - ok 4,65. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyborna analizka :). Dzięki. Zatem poczekajmy, co się wydarzy w najbliższych dniach (bo pewnie o takim mniej więcej okresie myślimy).

   Usuń
 2. Może inaczej - 5,25 to moim zdaniem max zasięg ruchu w najbliższym czasie - korekta może wystąpić wcześniej (okolice 5 ). Biorąc pod uwagę szeroki rynek i oczekiwania (FED, trybunał etc...) należy też się liczyć z możliwością fałszywego wybicia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsza dla mnie jest chęć do wzrostów (tego na razie za bardzo nie widać, zresztą do spadków również). Jeśli to nastąpi, to potencjalnymi korektami się nie przejmuję.

   Z drugiej strony końcówka dzisiejszej sesji pokazała, że coś "wisi" w powietrzu.

   Usuń