Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 17 września 2012

Za późno. Ręka w nocniku już zanurzona!

Obudzenie się z ręką w nocniku to uczucie, które na pewno nie należy do przyjemnych. I takowego uczucia najpewniej doznał mBank.
Sporo klientów odeszło (głównie przez wprowadzenie opłat za kartę, beznadziejne lokaty czy też niemal codzienne zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji), wielu chciało odejść na dniach. Mądrzy ludzie w tym banku pewnie zauważyli, że im klientela z depozytami ucieka i dumali. Tak mocno dumali, że oferowali rozmaite lokaty, które wołały o pomstę do nieba. Dzisiaj tymczasem wyszli z czymś nowym (lokata na 6,5% w skali roku na rok). I co?
Sądzę, że to nastąpiło trochę za późno, żeby nie powiedzieć bardzo za późno. Bo ci, którzy mieli odejść, już to zrobili. Ci, których zrazili, już raczej nie wrócą do tego banku. Ja posiadam tam konto, ale na pewno nie dla ich lokat, a jedynie dla eMaklera (zresztą też rozważam pożegnanie).
Błąd, moim zdaniem, jest taki, że ich przebudzenie nastąpiło za późno, kiedy ręka została już wyraźnie zanurzona w nocniku. Być może teraz bank potrzebuje na gwałt depozytów lub zwyczajnie zauważył ubytek kapitału (bo przecież nie klientów, którzy są dla tego banku wyraźnym ciężarem) i stąd ta akcja?
Faktem jest jednak, że zrażonych klientów już nie odzyskają, a tych, którzy są sfrustrowani jest jeszcze duża rzesza. I nawet 6,5% nie zmieni tego.

1 komentarz:

  1. a ja mam to konto i używam nawet, nie jest tak źle, choc to już nie to co kiedyś

    OdpowiedzUsuń