Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 15 września 2011

Wielkie zakupy na giełdach

filmmaker in japan
W dniu dzisiejszym giełdy na świecie kontynuują wzrosty, które zapoczątkowały kilka dni temu. Wbrew temu, o czym mówi się w niektórych mediach, na forach dyskusyjnych czy na blogach finansowych, to chyba jeszcze nie bessa.
Faktem jest, że z reguły, jak się mówi głośno o bessie, to jej tak naprawdę nie ma. Z drugiej strony, jest wiele przesłanek mówiących o tym, że tak może być.
Wzrost cen akcji to poprawa nastrojów inwestorów, a co za tym idzie, większa skłonność do kupowania. Ja jednak nie zamierzam ani dokupować niczego, ani sprzedawać, ponieważ tak naprawdę nowy trend jeszcze się nie ukształtował i nie bardzo wiadomo, co będzie dalej.
Być może alternatywą byłoby dokupienie niektórych akcji, żeby uśrednić ich cenę, a co za tym idzie, spróbować zminimalizować straty, ale jeszcze się powstrzymam. Tak jak wspominałem wcześniej, kupiłem swoje akcje na dłużej, w związku z czym jestem świadomy tego, że ich cena może spadać lub rosnąć. Docelowo mam nadzieję, że część z nich będzie warta więcej niż cena zakupu.

2 komentarze:

  1. To już jest niestety bessa.Cykl koniunkturalny zatoczył kolo szybciej niż poprzednim razem,ale sytuacja jest też wyjątkowa.Takiego zarzucenia rynków pustym pieniądzem nie było jeszcze nigdy w historii.Obawiam się,ze zanim rynki dojdą do równowagi minie jeszcze trochę czasu.Pozdrowienia,

    OdpowiedzUsuń
  2. Poczekajmy zatem. Obserwujmy rynki i za kilka tygodni będziemy, mam nadzieję, mądrzejsi.

    OdpowiedzUsuń