Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 10 września 2011

Czy cukier podrożeje?

Dawno nie było na moim blogu informacji na temat cukru, więc dzisiaj postanowiłem nadrobić to.
Jak można zauważyć, słodkie szaleństwo z cenami już dawno się skończyło. Ceny cukru na półkach sklepowych wróciły w zasadzie do swoich normalnych wartości.
Jeśli spojrzymy na wykresy, to łatwo dostrzec, że spekulanci odpuścili sobie grę na nim już pod koniec lipca i od tego czasu w zasadzie notujemy spadek ceny.
Jeżeli spekulantom się coś nie odwidzi, to spadki ceny cukru będziemy notowali jeszcze przez długie tygodnie. Czy tak będzie w rzeczywistości? Prorokiem nie jestem, ale cukier ma jeszcze dużo do odrobienia.
Co ciekawe, mówiło się dość głośno ostatnio, że spekulanci przerzucili się na kawę, której cenę wywindowali do bardzo wysokiego poziomu. Ostatnio jednak jesteśmy świadkami spadków. A może to tylko korekta?
Czyżby spekulanci chcieli uprzykrzyć życie kawoszom, którzy lubią słodzić swój ulubiony napój? Mnie akurat nie zniechęcą ani zakupu do kawy, ani też do słodzenia. Bez względu na to, jakie ceny będę widział na półce w markecie.

1 komentarz:

  1. buraków cukrowych będzie poniżej oczekiwań. Spowodowane było to zbyd dużymi opadami deszczu. Za mało cukru w cukrze jest... Wróć!!
    Małą ilość cukru w burakach....

    więc będzie powód by znowu podbić cenę cukru...

    OdpowiedzUsuń