Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 7 września 2011

Pozytywnie na giełdzie

valgonzarp
Takie dni jak dzisiejszy mogłyby mieć miejsce zawsze. Wszystko ładnie się zieleni na giełdzie. Aż miło. Duży minus powolutku przeradza się w mniejszy, więc trudno nie być w dobrym nastroju.
Zdaję sobie sprawę z tego, że to może być tylko krótkotrwały optymizm i za kilka dni może się pojawić kolejna fala spadków, ale powiedziałem sobie, że swoich akcji nie sprzedam, choćby się paliło i waliło. Wierzę w nie i tyle. Są oczywiście wyjątki.
Tym wyjątkiem jest Pragmafa. Akcje tej spółki są do odstrzału i to najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu. Czekam tylko, aż jeszcze trochę podskoczy cena w związku z dużym zainteresowaniem inwestorów ze względu na wysoką dywidendę.
Druga firma, w którą chyba przestaję wierzyć to PBS Finanse. No, ale w nią zainwestowałem tak małe pieniądze, że można o niej zapomnieć. A nuż za 10 lat jej akcje zyskają np. 1000 procent na wartości?
Z ciekawostek dnia dzisiejszego to warty odnotowania jest niski kurs złota. Kupiłem na foreksie co nieco i mam nadzieję, że wkrótce nastąpi jakieś odbicie.

1 komentarz:

  1. Ja tam od paru tygodni moglabym w ogole nie sprawdzac swoich akcji. Praktycznie mam zastoj w portfolio. Jedno troche ruszy do przodu, drugie w dol i tak w kolko. Albo w ogole stoja w miejscu.

    OdpowiedzUsuń