Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 8 września 2011

Jak zrobić 878 tysięcy złotych?

Images_of_Money
Pytanie w tym poście jest proste. Jak zrobić 878 tysięcy złotych? Realne do wykonania? Jak najbardziej. I to praktycznie dla każdego!
Zanim odpowiem na tytułowe pytanie, chciałbym byście się zastanowili, czy każdy jest w stanie zrobić takie pieniądze? Myślę, że tak, i zaraz to udowodnię.
Zanim zaczniecie się zastanawiać nad tym, co z taką kasą zrobicie, muszę Was poinformować, że potrzebnych do tego jest kilka rzeczy. Po pierwsze, wolne środki w postaci miliona złotych. Po drugie, wskazane jest lenistwo. A po trzecie, dowolny fundusz inwestycyjny, który Wam z tego miliona zrobi 878 tysięcy złotych. Zaznaczam, nigdzie nie wspomniałem o tym, że zarobi, tylko zrobi. Jedna literka, a jaka różnica?
Wczoraj na TVN CNBC oglądałem sobie jakiś program, w którym ktoś tam inwestuje wirtualne pieniądze. Akurat trafiło na Grzegorza Mielcarka (o ile dobrze pamiętam) z TFI Investors.
To właśnie on dzięki swoim inwestycjom zrobił taką stratę. No cóż, nie wiem, czy ma się czym chwalić, ale słabo to świadczy zarówno o nim, jako fachowcu, jak i o tym jego funduszu.
Na pytanie redaktora, dlaczego tak wyszło, chłopina się tłumaczył, że grał agresywnie i w ogóle. I co najciekawsze, powiedział, że dokonał dobrych transakcji i tego, co kupił, nie zamierza sprzedawać. No cóż, może i perspektywa inwestowania długoterminowego jest dobra, ale ludzie, którzy inwestują w fundusze niekoniecznie muszą być zadowoleni. Przede wszystkim nikt nie zagwarantuje im, że będą na plusie. Nawet jeśli będą inwestorami długoterminowymi. Po drugie, wystarczyło kupić złoto i być na mocnym plusie, bez konieczności bawienia się w agresywną grę, która i tak nie przyniosła niczego dobrego.
12% straty to może zrobić każdy. I to bez płacenia olbrzymich prowizji funduszowi, dlatego ja im podziękuję. Nie zamierzam nigdy inwestować w fundusze. A wczorajszy program jeszcze bardziej utwierdził mnie w tym przekonaniu.

5 komentarzy:

 1. Najwyrazniej nie kazdy moze kupic zloto. Poza tym zloto ma ostatnio ostre jazdy w gore i w dol.

  OdpowiedzUsuń
 2. heheh fajny przewrotny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj.

  Bardzo ciekawy pomysł na wpis. Podobnie jak inni oczekiwałem jakieś recepty na dodatkowe 800tys a tu takie zaskoczenie ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż, gdybym miał gotową receptę na zarobienie takiej kasy to raczej bym się nią na blogu nie podzielił. Nikt by chyba tego nie zrobił :).

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe jaką ma stratę na dzień dzisiejszy :)

  OdpowiedzUsuń