Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 6 września 2011

Amber Gold kupił linie lotnicze!

Danner Gyde
Jak donoszą media, gdańska firma Amber Gold kupiła wszystkie udziały niemieckich linii lotniczych Jet Air, a ostatnio przejęła niemieckie linie OLT.
Inwestycja firmy finansowej wydaje się wysoce kontrowersyjna.
Faktem jest, że firma Amber Gold nie ma większego doświadczenia w biznesie lotniczym. Skąd więc taki pomysł?
Przedstawiciele Amber Gold odmawiają komentarzy w tej sprawie, co budzi duży niepokój wśród inwestorów, którzy ulokowali swoje pieniądze w tej spółce.
Dziwią się też sami Niemcy, że firma znikąd dokonała takiej inwestycji.
A jak to się ma do naszego rynku? Ano tak, że jeśli coś nie pójdzie po myśli z liniami lotniczymi, na pewno odbije się to też na naszym rynku.
Warto odnotować jeszcze, że spółka Amber Gold od dłuższego czasu nie publikuje swoich wyników finansowych, co również budzi duży niepokój wśród inwestorów.
Co jeszcze jest niejasnego, to polityka informacyjna prowadzona przez tą firmę. O ile jeszcze przed rokiem przedstawiciele AG wypowiadali się na wszystkich forach i blogach, gdzie pojawił się temat o ich firmie, tak teraz już unikają jakiejkolwiek konfrontacji z klientami, inwestorami czy mediami.
Kto wie, czy to nie jest samobój, jakiego wbili sobie przedstawiciele Finroyal, a ostatnio Kasomatu (który może i udziela odpowiedzi, ale bardzo niekonkretnych).
Na pewno poczynania firmy będą bacznie obserwowane.

1 komentarz:

  1. Nigdy sie nie zagłębiałem w takie tematy ale jest to bardzo ciekawe :)
    ___________
    Dowiedzmy Się

    OdpowiedzUsuń