Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 14 marca 2013

Dwa zagrania i książki

Dzień bez aktywności na rynku (i na blogu, jak się okazuje) jest dniem straconym. Pomimo iż nie muszę grać każdego dnia, jednak na to się decyduję. Czyżby uzależnienie?
Dzisiaj postanowiłem otworzyć sobie dwie pozycje. Ustawiłem L na pozycję USDJPY oraz S na kontrakcie na kawie.
To jednak nie jedyna moja aktywność związana rynkami kapitałowymi. Po zakończeniu lektury "Wspomnienia gracza giełdowego", którą to polecam wszystkim, bo książka jest arcydziełem, rozpocząłem czytanie książki City girl. Mimo iż ta druga pozycja być może jest kierowana dla kobiet, zdecydowałem się na przeczytanie jej. W sumie robię to z dwóch powodów: żeby poznać spojrzenie na giełdę przez kobietę, a także by poznać inspirującą historię osoby, która zaczęła od zera. Przyznam, że książkę czyta się wspaniale.
Niedługo pocztą dojdzie do mnie kolejna, mam nadzieję, inspirująca książka. Na razie nie zdradzam tytułu, bo nie chciałbym, aby ktoś mi za dużo powiedział albo skomentował ją, zanim tą książkę przeczytam. Niejednokrotnie okazywało się, że opinie o książce były krytyczne, a mi się ona podobała. Wolę się więc nie nastawiać negatywnie do książki.
Ogólnie bardzo lubię książki, które opowiadają historie osób, które zaczynały swoją karierę od zera i osiągnęły jakiś sukces. I nie chodzi mi tutaj o to, by autor pokazywał mi strategie gry na dojście do miliona. Bardziej fascynuje mnie czytanie o tym, co on czuł, jakie decyzje podejmował, jak reagowali jego znajomi, przełożeni, itp. Takie książki są szalenie inspirujące i wciągające. Jeśli znacie jakieś ciekawe tytuły, możecie umieścić je w komentarzach. Z góry dzięki.

2 komentarze:

  1. Cityboy - Geraint Anderson

    OdpowiedzUsuń
  2. http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/modules.php?name=Sklep&plik=lista&nazwa=opis&nr_katal=9788393291908&hthost=1&store_id=2

    Mocna literatura - i to faktu :)

    OdpowiedzUsuń