Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 8 marca 2013

Pozycja USDJPY zamknięta z zyskiem

Zdecydowałem się ostatecznie na zamknięcie pozycji USDJPY. Zbliża się weekend, więc nie chciałbym zostawiać otwartej transakcji w tym czasie. Nie chciałbym być zwyczajnie wyrzucony na SL, gdyby doszło do jakiegoś głębszego ruchu lub kurs w poniedziałek otworzyłby się z jakąś większą luką.
A jaki wynik osiągnąłem? Pozycję (długą) otworzyłem na poziomie 94,17, a zamknąłem na 95,48.
Trochę szkoda mi tej pozycji, ale jednak ryzyko zostawienia niezamkniętej pozycji przez weekend jest zbyt ryzykowne dla mnie. W przyszłym tygodniu z pewnością również będę pogrywał na tej parze, o ile nadejdzie jakiś ciekawy moment.
Przy okazji, cieszę się, że to zagranie pokryło z nawiązką straty poniesione na miedzi.

6 komentarzy:

 1. Trochę szybko zamknąłeś, może lepiej było ustawić trailing stop loss by złapać większość ruchu. Otworzenie pozycji za to bardzo dobre (wybicie z konsolidacji b. często działa). Krótkoterminowo możliwa jest na tej parze korekta (gdzieś do 94,4) - odbicie od tego poziomu w górę powinno dać kolejny impuls wzrostowy. Fundamentalnie jen skazany jest na osłabienie ze względu na pracujące pełną parą prasy w Tokio.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyglądając się wykresowi głębiej można było próbować gry L od 93,65 (wybicie fali B korekty).

  OdpowiedzUsuń
 3. Być może za szybko zamknąłem, ale trailing stop loss by nie pomógł, jeśli byłaby jakaś luka. Ale zgoda, mogłem potrzymać do końca dnia i zobaczyć.

  Raz jeszcze sprawdza się powiedzenie, żeby dać szansę zyskom rosnąć :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Może Twoja pozycja była za duża. Ja się bawię na razie mikrolotami, ewentualne straty nie są bolesne, a zyski też cieszą. Long na USDJPY mam od poziomu 87,08 ale to tylko 0,01 lota

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się bawię na małych pozycjach, choć pozycję miałem troszkę większą w tym wypadku, ale - tak jak piszesz - jest to bardziej zabawa niż poważne granie, bo w wielkie zyski na foreksie nie chce mi się zwyczajnie wierzyć.

   Tak czy siak, para USDJPY jest bardzo "trendogenna" i można na tym zarobić.

   Widzę, że długo masz już otwartą tą pozycję (ze trzy miesiące?). Ja nie umiem tak długo wytrzymać grając na walutach :).

   Usuń
  2. Pozycja od 2 stycznia, chciałem ją nawet otworzyć wcześniej, ale przez kilka tygodni dokumenty do podpisu do bossafx czekały u mnie na biurku, a dostałem je w listopadzie przy poziomie około 80 :-(

   Usuń