Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 31 sierpnia 2011

Za co takie pieniądze?!

Wczoraj pisałem o narzekaniu, a dzisiaj sam muszę ponarzekać, ale mam ku temu powody.
Dzisiejszy wpis będzie sportowy, ale dotyczy kasy, więc uważam, że jego pojawienie się tutaj ma uzasadnienie.
Piłkarska reprezentacja Polski ma dostać za zwycięstwa z Niemcami oraz Meksyku dużą bańkę do podziału. Dodam, że są to mecze towarzyskie.
Moje pytanie jest: za co?
Sądzę, że najgorszym sposobem motywowania do lepszej gry polskich kopaczy jest dawanie im większych pieniędzy. Pomijam fakt, że gra dla reprezentacji powinna być dla piłkarza szczególnym wyróżnieniem, a jakiekolwiek premie powinny być wypłacane tylko za szczególne osiągnięcia. A jakie osiągnięcia ma nasza reprezentacja w ostatnich latach? Żadne.
Przykry jest fakt, że kluby zobligowane są do uiszczania wysokich opłat za wiele rzeczy, a pieniądze są marnotrawione w taki sposób. Nie będę wskazywał tutaj sposobu wydawania pieniędzy, bo nie o to mi chodzi. Nie rozumiem po prostu za co reprezentanci mają dostać takie pieniądze? Skoro niektórzy z nich deklarują w mediach, że gra dla Polski jest dla nich zaszczytem, to oni już nie potrzebują dodatkowej motywacji do tego, by się pokazywać kibicom. A dawanie im tak wielkich pieniędzy jest olbrzymim błędem. Bo po tej kasie, o ile ją dostaną, będą już przyzwyczajeni (czytaj: rozpuszczeni) i za każdy mecz będą sobie życzyli takich kwot. I co, wówczas uderzy się wyższymi opłatami w biedniejsze kluby?
W piłce nożnej, podobnie jak w innych zawodach, nie można ludzi rozpuszczać, bo nie prowadzi to do niczego dobrego. Jak się sytuacja pogorszy, to ludzie nagle będą sfrustrowani twierdząc, że wcześniej dostali, to teraz też powinni. Wszelakie premie powinny być przyznawane tylko za wybitne osiągnięcia.
Nasuwa mi się jeszcze jedna refleksja. W piłce nożnej funkcjonuje system punktowy 3-1-0. Tymczasem nasz PZPN nie potrafi liczyć i za remis daje naszym piłkarzom połowę premii. To już zakrawa na kpinę. Instytucja w postaci PZPN popełnia wiele błędów, ale ten błąd będzie kosztował nas dużo. Bardzo dużo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz