Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 11 sierpnia 2011

Polowanie na frajera trwa w najlepsze

Od pewnego czasu na niektórych witrynach internetowych prezentowane są reklamy strony, która oferuje wykonanie testu ciążowego. Wiadomo o co chodzi z tego typu osobami, więc nie będę się specjalnie wynurzał.
Sprawdziłem kilka podstawowych rzeczy i już teraz mogę powiedzieć, żeby unikać tej strony jak ognia.
Oczywiście strona nie podaje żadnego adresu firmy. Oczywiście nie ma żadnego kontaktu poza mailowym. I oczywiście, że naciągacz woła o 30 PLN, które to zapłacimy za wysłanie smsa, by uzyskać wynik. Oczywiście tej informacji nie znajdziemy na stronie głównej, tylko jest ona głęboko schowana w regulaminie.
Niby wszystko logiczne i uczciwe, bo jest opisane we wspomnianym regulaminie. Ale czy do końca? Sami zweryfikujcie.
Ogólnie przeanalizowałem stronę i w pamięci utkwił mi jeden zabawny komentarz (rzekomo zadowolonej) klientki, która po rozwiązaniu testu udała się do ginekologa, by zweryfikować prawdziwość testu i już po wizycie u lekarza wiedziała, że będzie miała dziewczynkę. Aż dziw bierze, że medycyna aż tak daleko się posunęła, że już po kilku dniach od zajścia w ciążę można poznać płeć dziecka...
Reasumując, zachęcam do czytania regulaminów w tego typu stronach, które już z daleka wyglądają podejrzanie. Nie podaję jej adresu, żeby nie robić naciągaczowi niepotrzebnej reklamy. Kto chce, łatwo znajdzie tą stronę.

2 komentarze:

  1. Zdaje sie, ze jest mnostwo tego typu stron. Na pewnym forum codziennie ktos spamuje linka do strony, ktora diagnozuje raka. Na koncu ankiety trzeba wyslac platnego smsa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat wspomniałem o tej stronie, bo reklama do niej znajduje się na jednym z blogów finansowych. Dlatego mi się tak nasunęło.

    OdpowiedzUsuń