Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 12 lipca 2011

Złoto szczytuje

Po majowym zadrapaniu, jak można określić korektę na rynku złota, nie ma już śladu. Dzisiaj cena tego metalu szlachetnego bije kolejne rekordy.
Warto zwrócić uwagę, że od 1 lipca, kiedy to cena wynosiła niecałe 1490 USD, dzisiaj za uncję tego metalu płacimy już o około 80 USD więcej, co daje skok blisko 8% w ciągu kilku dni. Coś niesamowitego!
Podejrzewać można, że ten trend utrzyma się jeszcze długo, zwłaszcza, że ludzie mają negatywny stosunek do giełd w ostatnim czasie. Jedynym rozwiązaniem jest wkładanie pieniędzy w złoto.
Mnie osobiście zastanawia fakt, kiedy cena przekroczy 1600 USD. Przy takim tempie, jakie obserwujemy w ostatnich dniach, jest to bardzo prawdopodobne, że będziemy świadkami tego wydarzenia jeszcze w tym miesiącu, chociaż ja jestem lekko sceptyczny i sądzę, że niedługo nastąpi lekka zadyszka, więc bardziej prawdopodobny będzie sierpień.
No cóż, poczekajmy.

1 komentarz:

  1. Złoto to bardzo dobra długoterminowa inwestycja. Patrząc na zadłużenie Stanów Zjednoczonych i szmacenie waluty, jestem podobnego zdania co Peter Schiff - cena złota dobije do 5000 USD.

    OdpowiedzUsuń