Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 4 lipca 2011

mBank jak NK?

kiki follettosa
Pamiętacie jakie szaleństwo było, jak kilka lat temu na rynku pojawił się mBank? Wówczas bardzo trendy było posiadanie konta w tym banku z różnych przyczyn. Bo darmowe, bo nowoczesne, itp. Podobnie było z portalem NK, gdzie w pewnym momencie mnóstwo ludzi posiadało profil.
Co się zmieniło po kilku latach? Dużo. Podobieństwa pomiędzy tym bankiem a portalem społecznościowym jednak pozostały.
Ostatnio bardzo modne okazało się demonstracyjne usuwanie profili na NK. Bardzo wiele osób nie zamykało tego konta tylko po to, by zamknąć. Ludzie demonstrowali swoją decyzję na forach, blogach, wśród znajomych, itp. Chodziło o to, że portal się "popsuł" i ludzie już nie chcieli w tym uczestniczyć.

Jaki to ma związek z mBankiem? Bardzo duży. Dzisiaj, po obwieszczeniu wprowadzenia opłaty za kartę, ludzie również demonstracyjnie zamykają konta. W sumie nawet nie jest istotne samo zamknięcie konta czy problem z opłatą. Chodzi o to, by obwieścić światu swoją decyzję. Bo bank się "popsuł" i przestał być darmowy. Bardzo widoczne jest to na forum tego banku.
Niniejszy post nie ma na celu kogokolwiek zachęcać lub zniechęcać do posiadania konta lub profilu w powyższych miejscach. Każdy powinien bowiem sam zdecydować, czy tego potrzebuje czy nie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz