Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 15 maja 2013

Trochę zmian w portfelu

Ostatnio bardziej skupiłem się na prowadzeniu działalności, aniżeli na sprawach blogowych czy inwestycyjnych. Moje poczynania przyniosły oczekiwane efekty, więc teraz można skupić się na przyjemnościach.
Ogólnie w ciągu ostatnich dni kilka rzeczy spowodowało wzrost mojego optymizmu.
Pierwsza rzecz - osłabienie złotówki. Tak jak pisałem kiedyś, posiadam trochę kasy w walucie (EUR, USD i NOK), dlatego cieszę się, że znowu zaczynają one zyskiwać na wartości.
Druga rzecz - więcej pracy. Wiadomo, im więcej pracy, tym lepsze samopoczucie podczas przygotowywania faktur klientom, a w zasadzie w momencie otrzymywania przelewów.
Trzecia sprawa - w końcu coś zaczyna się dziać na giełdzie.
W ostatnich dniach dokupowałem certyfikaty ETF (to jest opcja długoterminowa), a także zaopatrzyłem się w akcje SNS po cenie 5,07 PLN za sztukę. Co ciekawe, dzisiaj na zamknięciu cena wynosi już 5,20 PLN, więc jest powód do optymizmu.
Długo zastanawiałem się, w jaką spółkę z WIG20 wejść. Korciły mnie banki, ale ostatecznie z nich zrezygnowałem uznając, że one jednak nie dają nadziei na tak dynamiczny wzrost, jakim może zaskoczyć mnie SNS. Rozmyślałem też nad PGN, KGH czy PGE, ale też odpuściłem. Zwłaszcza na KGH jeszcze nie czas.
Co dalej? Myślę, że zdecyduję się na dalsze zaangażowanie w giełdę, dlatego pewnie na dniach wyciągnę środki, które leżą sobie bezczynnie na koncie BGŻ Optima.

2 komentarze:

 1. http://strefainwestorow.pl/files/images/WIG_0_1.thumbnail.png

  Uwaga jak widać na wykresie (nie moje kreski) na timing. Jesteśmy po znacznym odbiciu i blisko oporów również na W20 (cała strefa oporowa - 2416, 2408, 2392) co może spowodować krótkoterminową korektę. Powtórne wybicie w/w poziomów powinno być średnioterminowym sygnałem kupna.

  Jeśli idzie o wybór spółek z W20 - szczerze mówiąc to one nie powalają fundamentalnie ;). PGN pokazał świetne wyniki - ale nie wiadomo co dalej się u nich będzie działo z racji zmiany "głowy". Banki są relatywnie dość drogie, najlepiej wygląda z nich chyba Handlowy.

  Znakomicie dał zarobić ostatnio mWIG40 - tu też trzeba liczyć się z korektą. Jest tam parę bardzo ciekawych spółek również fundamentalnie.

  Głównym czynnikiem ryzyka dalej jest sytuacja w sprawie OFE oraz rynki zagraniczne które też mogą zachęcać do realizacji zysków (i np powtórnego testu 1590 na SP500).

  Na SNS faktycznie coś się dzieje choć patrząc z boku to jest to ciągle konsolidacja. Wyniki spółki nie porywają - jest problem ze popytem na kauczuki. SL i TP zaznaczyłem na wykresie. Przebicie 6.0 to bardzo pozytywny sygnał dający nadzieję na jakijś większy trend wzrostowy.
  http://zapodaj.net/4515200f0901b.png.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info. Rzeczywiście, SL na zaznaczonym przez Ciebie poziomie jest ok. A co do przebicia 6 PLN, to ja jestem mocno przekonany, że ono nastąpi.
   Co do timingu, faktycznie, mogłem trochę poczekać. Mój błąd.

   Usuń