Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 16 maja 2013

Dorzuciłem MIL

Dzisiaj mój portfel wzbogacił się o akcje Banku Millenium. Kupiłem je po 5,17 PLN. Czy uczyniłem dobrze?
Uważam, że tak. Bank pokazał dość dobre wyniki, jest coraz większe zainteresowanie ta spółką, co przekłada się na obroty i ilość zawieranych transakcji. Ponadto MIL naruszył już styczniowy szczyt, więc są przesłanki ku temu, by liczyć na dalsze wzrosty.
Bank ten, w porównaniu do innych, jest dość dynamiczną spółką. Od zeszłorocznego czerwcowego dołka cena poszybowała aż o ponad 60% w górę. A szanse, czego nie da się ukryć, są i na drugie tyle, a nawet i  dużo, dużo więcej.
Moje oczekiwania wobec MIL są więc duże. Zamierzam w kolejnych tygodniach i miesiącach dokupować kolejne akcje tej spółki.

1 komentarz:

 1. http://zapodaj.net/9e266b06311be.png.html

  Technicznie dobry moment na wejście. Spółka w trendzie wzrostowym, obecnie mamy wybicie dawnego szczytu. Wcześniej MIL wykonał korektę do zniesienia 38,2 fibo (częste w zdrowych trendach).
  Podwyższone obroty o raz rosnąca akumulacja akcji (AD) wskazują na kontynuację wzrostów. Pierwszy opór na 5,48 - tam akcje już będą krótkoterminowo wykupione.
  Stop loss agresywnie na minimach poprzedniej małej konsoli - ok 4,95. Mniej agresywny SL 4,46zł. TP - ok 6 zł.
  Pamiętać trzeba o tym ze bank może być celem przejęcia przez któregoś z dużych graczy na rynku polskim. Głównie mam tu na mysli PKO BP i PEKAO.

  OdpowiedzUsuń