Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 10 sierpnia 2012

Ludzie ludziom zgotowali ten los

Trwa oburzenie użytkowników serwisu Allegro po podwyżkach cen. Padają opinie, że portal aukcyjny wykorzystuje swoją pozycję monopolisty.
Trudno się z tym nie zgodzić. Warto jednak zwrócić uwagę na to, kto doprowadził do tego, że Allegro stało się monopolistą? Doprowadziliśmy do tego my, ponieważ mając do wyboru różne inne opcje, jak np. Świstak, Aukcjusz, Aukcje FM czy eBay, za bardzo jesteśmy przywiązani do absolutnego lidera na naszym rynku. Trudno to teraz zmienić.
Warto jednak szukać alternatywy. I tutaj na pewno pojawia się okazja dla konkurencji, żeby spróbować przejąć część użytkowników. No, ale do tego potrzebna jest reklama. Portale muszą włożyć duże pieniądze, żeby się pokazać ludziom i utrwalić im w pamięci. Mam wrażenie, że dotychczas nie za bardzo zależało tym firmom, by powalczyć o klientów z Allegro, ale może to się zmieni? Wszak nie na tym portalu kończy się internetowy handel w Polsce.
Warto odnotować, że na chwilę obecną zdecydowanym liderem wśród portali aukcyjnych jest Allegro (72,3% udziału) przed Aukcjuszem (9,48%), Aukcje FM (8,31%), Świstakiem (8,04%) i eBay (zaledwie 1,68%). Statystyki pochodzą z portalu Aukcjostat z godz. 20.00.
Co ciekawe, ze swoją liczbą aukcji (ponad 21 milionów) Allegro zajmuje siódme miejsce w skali globalnej.

4 komentarze:

 1. Świstak to chyba też należy do allegro

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Allego niezłą teraz zgarnia kasę. Niedawno wprowadzili zakupy na raty, na których naciągaja ludzi na niekorzystne kredyty (bo nikomu nie chce się policzyć kosztów w kalkulatorze najnizszeraty.pl).

  A teraz ta podwyżka opłat. No cóż jakby nie patrzeć maja monopol... niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają monopol, ale jest możliwość by to zmienić. Konkurenci muszą się jednak reklamować w mediach i to mocno. Teraz jest doskonała ku temu możliwość, ponieważ klienci Allegro są bardzo wkurzeni.

   Nic mi nie wiadomo o tym, żeby Świstak należał do Allegro.

   Usuń