Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 10 maja 2011

Jak zostać bogatym?

sxc.hu
Wiara w finansowych guru stanowi element życia wielu osób, które pragną osiągnąć bogactwo. Po przeczytaniu rozmaitych książek ludzi, którym się powiodło, próbujemy osiągnąć to samo.
Faktem jest, że to, o czym czytamy w książkach ludzi sukcesu jest mało realne do zrealizowania na naszym gruncie. Po pierwsze, nie ten rynek, po drugie zaś, nie wiemy, czy to, co zostało opisane w książce jest zgodne z prawdą, czy zostało tylko napisane po to, żeby dobrze się czytało, a książki się sprzedawały.
Od pewnego czasu dostrzegam również taką tendencję, że wielu ludzi chce zostać rentierami próbując biznesu internetowego, który nie wymaga nakładów, bądź też są one bardzo ograniczone. Chyba nie tędy droga? Oczywiście, w internecie idzie zarobić, ale na polskim rynku jest to mało realne, byśmy nagle stali się rentierami. Musimy uświadomić sobie fakt, że polskie społeczeństwo jest stosunkowo biedne, a co za tym idzie, trudno cokolwiek sprzedać.
Pomysłów na bogactwo nie będę przedstawiał, ponieważ rozmaitych propozycji ku temu jest w internecie nieskończenie wiele. Sam nie jestem bogaty, chociaż widzę zdecydowaną hossę w moich finansach. Tak czy siak, aby osiągnąć bogactwo potrzebne jest ryzyko, pomysł, determinacja. Bez tego możemy zapomnieć o sukcesie. Ważne jest, żeby nie załamywać się porażkami, bo tych będzie bardzo dużo, zwłaszcza na początku.
Kiedy już uda nam się zbudować mocną psychikę (wydaje mi się, że ja już ten stan osiągnąłem), można zacząć realnie myśleć o robieniu pieniędzy.
Czy jest szansa na zostanie bogaczem? Otóż jest, tylko każdy musi sobie indywidualnie odpowiedzieć na pytanie, co rozumie przez pryzmat bogactwa?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz