Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 5 listopada 2010

Skąd pieniądze na zakupy?

Żeby robić zakupy, potrzebne są pieniądze. Żeby je mieć musimy pracować. Żeby pracować, musimy mieć odpowiednią pracę lub zajęcie, które wspomniane pieniądze będzie nam przynosiło. Często jest jednak tak, że tych pieniędzy nam po prostu brakuje (mimo iż pracujemy i zarabiamy).
Wówczas konieczne okazuje się wsparcie finansami z banku. Dość szeroko opisaliśmy ten temat tutaj. Skoro musimy wziąć kredyt, należy go wziąć po dokładnej analizie. Warto się jeszcze zastanowić nad wyborem banku, który udzieli nam kredytu. Jak wiadomo, sam kredyt to nie tylko to, co musimy spłacić plus odsetki. To również prowizja i inne tego typu wydatki.
Należy się przede wszystkim zastanowić na jaki czas go wziąć. Wiadomo, im krócej, tym lepiej, ponieważ zapłacimy po prostu bankowi mniej odsetek. W przypadku kredytów długoterminowych, istotne jest również to, czy istnieje możliwość zamrożenia spłat rat (np. na trzy miesiące). Jest to o tyle istotne, że tak naprawdę nie wiemy, co będzie za 5-10 lat. Przy wyborze banku warto więc o to zapytać.
Jeszcze inna sprawa, to możliwość spłaty wcześniej. Wiadomo, że banki nie lubią, gdy spłaca się kredyty wcześniej, ponieważ to uszczupla ich dochód. Przemyślmy zatem, ile możemy zaoszczędzić na szybszej spłacie i jak bank na to zareaguje.
Następna sprawa, karta kredytowa. Czy bank nam takową proponuje? Czy taka karta jest nam rzeczywiście potrzebna?
Reasumując, samo wzięcie kredytu to nie tylko pójście do banku, wypełnienie druczku i odebranie pieniędzy. Jest przy tym szereg innych spraw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz