Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 10 listopada 2010

Jak oszczędzać?

Jest wiele osób, które mają problemy z utrzymaniem gotówki. Mimo chęci oszczędzania, często pieniądze rozchodzą się w mgnieniu oka i już brakuje odpowiedniego kapitału na ten cel. A szkoda.
Sposobów na oszczędzanie jest wiele, ale i tak najważniejsza jest wytrwałość. Bez niej trudno się spodziewać, że uda nam się zachować jakieś środki na później. Jaki jest zatem najskuteczniejszy sposób?
Na pewno nie ma najskuteczniejszego sposobu, ale jest jeden, który może się okazać korzystny. Jest to po prostu kupowanie walut w dowolnych ilościach.
W zasadzie nie ma takiego towaru, który można łatwo kupić i łatwo sprzedać. Z walutą jest inaczej. Możemy np. kupić sobie 10 dolarów, bo akurat takie mamy wolne fundusze. W sytuacji, kiedy będziemy potrzebowali gotówki, zawsze można je sprzedać.
Oszczędzanie w walucie jest o tyle ciekawe, że zanim je wymienimy, to się dwa razy zastanowimy i jest szansa, że jednak ich nie wymienimy na złotówki.
Często młodzi ludzie oszczędzają właśnie w ten sposób. Wiadomo, przy niskim kapitale, pieniądze z odsetek na lokatach są niewielkie, więc nie za bardzo jest sens je w ten sposób zamrażać. A waluty mają tę korzyść, że je widzimy. Zbieramy sobie dolar do dolara, euro do euro czy franka do franka i zbiera nam się interesująca kupka banknotów. Jest to poza tym dość motywujący sposób oszczędzania, ponieważ ich przyrost jest widoczny.
Na nasze szczęście, nominały banknotów nie są wielkie, więc w kantorach łatwo kupić 10 dolarów czy 10 euro. Często są też dostępne niższe. Musimy pamiętać, aby kupować banknoty, a nie monety, bo przy sprzedaży tychże dostaniemy o wiele mniej pieniędzy niż one są w rzeczywistości warte.

2 komentarze:

  1. Długo szukałem sposobu na oszczędzanie. Ale zawsze wszystko uchodziło. A to jakiś wypad z kolegami, a to jakaś inna okazja. Twój sposób jest bardzo dobry, próbuję go na razie na drobnych sumkach, ale powoli tracę chęć na ciągłe wydawanie... dzięki Ci bardzo!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysł bardzo dobry,ale czy w praktyce okaże się równie skuteczny ?
    Zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń