Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 16 listopada 2010

Korzystanie z okazji

Są osoby, które bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju programach, w których można otrzymać coś za darmo. W zamian za podanie adresu, maila, telefonu, itp. zyskujemy szansę otrzymania czegoś, wygrania czy po prostu kupienia czegoś taniej.
W Polsce jest bardzo wiele takich osób, które nie wahają się podać swoich danych tylko po to, by coś dostać. Z jednej strony można się obawiać podania danych, bo nigdy nie wiadomo, jak zostaną one wykorzystane. Z drugiej strony nasze dane są już tak dostępne, że trudno je ukryć. Nie ma po prostu anonimowości. Wystarczy, że przedstawimy swoje dane w jednym miejscu, a po kilku tygodniach czy miesiącach do naszych drzwi mogą pukać przedstawiciele tysięcy firm. I nie ma szans na to, by dojść do tego, skąd one wyciekły, kiedy i dlaczego.
A zatem te osoby, które już się pogodziły z faktem utraty anonimowości po prostu starają się czerpać korzyści z tego co można otrzymać w zamian. A że firmy będą kontaktować się mailowo czy telefonicznie? Zarówno numer telefonu jak i maila zawsze można zmienić. A przesyłki do domu? I na to jest rada. Zawsze można je po prostu usuwać. A po którymś z kolei zignorowaniu takowej na pewno nadawcy nie będzie się kalkulowało, by zaśmiecać nam skrzynkę pocztową.
My osobiście do niczego nie zachęcamy. Każdy robi co zechce ze swoimi danymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz