Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 14 marca 2011

Praca na etacie

sxc.hu
Pracownicy marketów rozpaczają, a media podchwytują temat i chętnie ujawniają rozmiary problemów. O czym mowa? O pracy na etacie w marketach.
Okazuje się, że olbrzymia część marketów nie chce zatrudniać ludzi na pełen etat. Spowodowane jest to faktem, że łatwiej takim firmom układać grafiki. Dodatkowym bodźcem są też niższe składki.
Nie od dziś wiadomo, że praca w markecie nie jest dla każdego. Dla bardzo wielu osób jest ona okresem przejściowym, podczas którego ludzie szukają po prostu innej, lepszej pracy.
Niestety, wielu ludziom nie dane jest pracować gdzie indziej. Trudno jednak winić markety, że szukają oszczędności i najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań. Problem tkwi w naszym prawodawstwie oraz obciążeniach, jakie muszą ponosić pracodawcy. Niestety, dopóki będzie taka sytuacja jak obecnie, pracodawcy będą kombinować.
O ile dużych firm trudno żałować, to mniejszych pracodawców już można zrozumieć. Każdy zatrudniony pracownik to olbrzymie obciążenie dla firmy. Dopóki jednak bezrobocie będzie w naszym kraju problemem, takie sytuacje będą normalnością.

1 komentarz:

  1. W końcu każdy chce zarobić nawet markety, ale chociaż mogliby szukać oszczędności gdzie indziej. Płaca w marketach nie jest szczególnie wysoka zwłaszcza, jeśli ktoś ją znalazł za pośrednictwem jakiegoś biura. Jednak z tego, co wiem pracownicy zatrudniani przez pośredników mają minimalnie lepsze warunki pracy.

    OdpowiedzUsuń