Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 30 maja 2012

Straciłem pieniądze, więc napiszę książkę

Ostatnio nabyłem książkę Jacka Schwagera,"Czarodzieje rynku", jednak na dobrą sprawę nie udało mi się ruszyć z jej czytaniem. Za pierwszym razem zasnąłem, za drugim razem również. A to z powodu dość rozwlekłego rozpoczęcia, które trochę zaczęło mnie nużyć. Dopiero dalsze strony książki zaczęły być nieco bardziej wciągające, więc dzisiaj mam nadzieję, że więcej stron przerzucę.
Co mnie trochę zdziwiło to to, że autor zaczął pisać o swoich doświadczeniach i w pewnym momencie napisał, że stracił całą kasę, jaką miał na rachunku maklerskim i zdecydował, że przestaje grać i zabiera się za pisanie książki.
Przypomina mi to trochę naszych polskich pisarzy. Nie idzie im gra, więc by podreperować budżet, biorą się za pisanie książek, by innym wyjawić swoje sekretne wiadomości. Oczywiście w tych książkach z reguły nie ma informacji o tym, co oni zrobili źle i dlaczego wtopili kasę (bo wówczas ona by się nie sprzedała), a raczej informacje, co zrobić, by te pieniądze zarobić. Same mądre wiadomości dwudziestoparoletnich ludzi bez sukcesu.
Wracając do książki, trochę się rozczarowałem i zawiodłem po przeczytaniu tej informacji, że Schwagerowi zachciało się pisać po porażce (nie pierwszej, jak się dowiedzieliśmy). No, ale sam w jednym z akapitów napisał, że czuł, że posiada dużą wiedzę na temat analizy technicznej i fundamentalnej. To dokładnie tak samo jak nasi polscy pisarze. Oni przecież też posiadają doskonałą wiedzę wyniesioną z uczelni, książek i innych źródeł. A mimo to nie wygrywają.
No nic, mam nadzieję, że dalsza część książki, w której autor już nie będzie pisał o sobie będzie ciekawsza i będę mógł ja z czystym sumieniem polecić innym użytkownikom.

1 komentarz:

  1. to tak jakby mówić o posiadaniu wiedzy na temat tlenu i jednocześnie się dusić z jego braku... wiedza musi mieć przełożenie na działanie.

    OdpowiedzUsuń