Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 24 maja 2012

Czy Amber Gold to piramida?

Ostatnio nie przyglądałem się zbyt wnikliwie temu, co słychać w Amber Gold. Od mojej ostatniej lokaty (trzymiesięcznej) minął już rok i w zasadzie swoje pieniądze inwestowałem w inny sposób.
Postanowiłem jednak poczytać, co się nowego dzieje z tą firmą. Póki co, nie ma oszukanych, więc teoretycznie wszystko jest ok. Natrafiłem jednak na dość ciekawy artykuł, który chciałbym polecić Wam. Daję Wam tego linka tylko po to, żebyście nie zachłysnęli się potencjalnymi wysokimi zyskami, ale mieli też obraz tego, co wiemy, a czego nie wiemy na temat tej spółki.
Dla mnie najbardziej niepokojący jest brak jakichkolwiek sprawozdań tej spółki. Choć sam mam raczej pozytywny sentyment do Amber Gold (z tej racji, że nie zostałem oszukany), to jednak ostrożność jest wysoce zalecana, bo w tym wypadku nie ma ma zmiłuj. Jak firma padnie, to tracimy wszystko, co zainwestowaliśmy, bo ichniejsze gwarancje są raczej mało wiarygodne.
Osobiście życzę spółce jak najlepiej, ale apeluję jednak do jej włodarzy o większą przejrzystość. Ja rozumiem, że wiele rzeczy może być owianych tajemnicą, ale sprawozdania finansowe są ważne. Skąd ja mam bowiem mieć pewność, że zyski spółki pochodzą ze spreadów na złocie i jego wzroście, a także z pożyczek, a nie na przykład z gry na foreksie?
Zastanawia mnie bardzo, dlaczego Amber Gold nie chce ujawnić mechanizmów swojego działania. Boi się, że pojawi się konkurencja? A może zwyczajnie ma coś do ukrycia?
Jeśli ktokolwiek z Was ma jakiekolwiek doświadczenia z tą spółką (zarówno jako pożyczkobiorca, jak i inwestor), zachęcam do publikowania swoich komentarzy. Najlepiej bazując na jakichkolwiek dowodach, bo naganiaczy i osób krytykujących jest sporo, a mi bardziej zależy na rzeczowych komentarzach.
W wolnej chwili zachęcam też do zapoznania się z komentarzami na tej stronie. Tutaj jednak zalecam zastosowanie odpowiedniego "filtru", bo zarówno naganiaczy jak i malkontentów, którzy nic nie zainwestowali tam jest sporo, a wiadomo, że głosów tych ludzi raczej brać poważnie nie można.

2 komentarze:

  1. Warto wiedzieć, że ostatnio Amber Gold jest także właścicielem linii lotniczych OLT Express. Linie mają świetną idee połączenia ze sobą miast polskich (a ostatnio także i zagranicznych) za niewielką cenę, poprzez co bardzo popularyzują podróże lotnicze w Polsce. trzeba jednak wiedzieć, że na chwilę obecną spółka OLT przynosi same straty związane z reklamą i przyzwyczajeniem się do marki - samoloty latają zapełnione tylko do połowy. Co będzie dalej?

    OdpowiedzUsuń
  2. podobno piramidy mają cudowną energię.

    OdpowiedzUsuń