Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 13 stycznia 2011

Sposób na spokojne oszczędzanie

sxc.hu
Chyba każdy, kto interesuje się tematyką finansów zastanawia się, w jaki sposób można bezpiecznie oszczędzać. Czy jest taki sposób?
Warto zacząć od tego, że bezpieczne oszczędzanie to po prostu powolne oszczędzanie. Zwiększanie ryzyka daje nam, teoretycznie, większe możliwości do zarobku.
Jedną z metod jest lokata z dzienną kapitalizacją odsetek. Jest to dość popularna forma oszczędzania, która jest stosowana przez wiele osób, które nie bardzo wiedzą co mają zrobić ze swoim kapitałem.
Przy wyborze banku warto jednak spojrzeć dokładnie na kilka aspektów. Przede wszystkim - jak długa jest ta lokata. Poza tym, czy wymagane jest posiadanie konta w tym banku. A jeśli tak, to czy ono jest bezpłatne. Kolejne rzeczy, na które zwracamy uwagę to oczywiście oprocentowanie. Zanim jednak zdecydujemy się zdeponować nasze ciężko zarobione pieniądze w jakimś banku, warto odwiedzić kilka placówek i dowiedzieć się konkretów.
Oprocentowanie ogólnie jest stosunkowo niewielkie, ale dzięki temu, że jest to lokata z codzienną kapitalizacją odsetek, nie będziemy musieli naszym zyskiem dzielić się z fiskusem. Tak czy inaczej, zaleca się szeroko rozumianą ostrożność przy wyborze banku, jak i wysokości kwoty, jaką chcemy pozostawić na lokacie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz