Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 6 marca 2012

Sprzedałem KGHM, ale...

Okazuje się, że pomimo iż już sprzedałem akcje spółki KGHM, ta spółka nadal nie daje mi spokoju i zastanawiam się, czy nie nadarza się okazja do odkupienia tych akcji? Dlaczego?
Dzisiaj media obiegła informacja, że KGHM planuje jeszcze jedno przejęcie. Inwestorzy (spekulanci) się wystraszyli i rozpoczęli dzisiaj wielką wyprzedaż. W chwili pisania tej notki kurs spadł o ponad 4%. Czyżby ludziska obawiali się o małą dywidendę?
Jest to bardzo prawdopodobne. Ja jednak myślę, że to może być niezły moment na zakup akcji, ponieważ siłą rzeczy, spółka jest tak potężna i ma tak ogromny potencjał, że po prostu musi iść do góry. Na spokojnie przeanalizuję, co będzie się działo i może jak kurs spadnie poniżej 140 PLN jeszcze raz wejdę w tą spółkę?
Przecież nawet jeśli okaże się, że dywidenda będzie mniejsza w tym roku, to i tak spółka jest łakomym kąskiem dla wielu inwestorów i po prostu wypada ją mieć w portfelu.
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Warto wchodzić drugi raz do tej samej rzeki?

1 komentarz:

  1. niestety za spadkami przemawia sporo rzeczy, przede wszystkim linia trendu spadkowego na tegorocznych szczytach, niepewność o surowce a szczególnie miedź po chińskich wypowiedziach obniżenia PKB, a także sytuacja rynkowa. 18/akcje w tym roku niemal pewne, bo rząd musi zdobyć kapitał za wszelka cenę. Niemnije można próbować brać powoli w okolicach 133.
    Trzeba pamiętać że jeśli zagranica postanowi robić korektę na sp500, to w pierwszej kolejności będą wyrzucane akcje takie jak kagieh, bo w tym wypadku zagranica straci też na kursie PLN.

    OdpowiedzUsuń