Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 29 lutego 2012

KGHM poszedł

Ostatecznie podjąłem decyzję, żeby sprzedać dzisiaj akcje KGHM po 150,60 PLN. Decyzja nie była łatwa, ale nie chciałem się przywiązywać emocjonalnie do tej spółki.
Kasa jest kasą i liczy się to, co ugrałem. A ugrałem 24%, więc wynik jest chyba dobry, żeby nie powiedzieć bardzo dobry. Było trochę nerwówki po szumie medialnym i przy dołkach, jakie kurs notował, ale zwyciężyła zimna krew i wiara w wartość spółki.
Teraz pozostaje mi poczekać na jakieś dołki i poszukać jakichś fajnych spółek. Możliwe, że dokupię trochę akcji TP SA.
Najważniejszy wniosek dla mnie jest jeden. Na moim koncie nie ma już śladu po sierpniowym tąpnięciu.
Wcześniej wspominałem, że będę kupował spółki dywidendowe. Fakt, taka była idea, ale nikt się nie spodziewał, że kurs KGHM tak szybko powędruje do góry. Dlatego też musiałem zweryfikować swoje plany pod kątem tego, co się działo na rynku. Czy nadal myślę o spółkach dywidendowych? Tak. I chcę stopniowo budować swój portfel w oparciu właśnie o TP SA, która wydaje się w miarę stabilną spółką, więc przeznaczanie na akcje tej spółek swoich nadwyżek uważam za ciekawe rozwiązanie.

1 komentarz:

  1. bardzo dobry wynik, tpsa może zejść do ok 16,6 a to już baaardzo atrakcyjny poziom do kupowania. obecny przy ok 16,80-17 też jest do przyjęcia. mam nadzieję, że kilka akcji kghmu zostawiłeś żeby wypłacały dywidendę. pamiętaj, że gdy masz tanio kupione akcje to nawet przy bardzo dużym wzroście kursu czasem nie warto ich sprzedawać bo wysokość dywidendy oraz jej stopa może być wielka.

    OdpowiedzUsuń